Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről? Ti...

Mi a véleményetek erről? Ti mit tennétek a helyemben? Gyűjtsek a gépre, vagy inkább laptop?

Figyelt kérdés

Ösztöndíjból vennék idén valamikor játszára egy sz.gépet/laptopot. Havi 50et tudok félretenni rá. Jelenleg van egy kis laposom, ami még elviszi az 1-2 éves játékokat. A lapos már 2 éves. Szeretnék egy erősebb gépezetet játékra, és nem tudom, hogy mi lenne célravezetőbb.


Intel Core i3 3217U 1.8Ghz

4GB RAM

GT 740M 2GB

1TB HDD


Gondolkoztam gépen is, de arra csak majd valamikor nyár végén, vagy ősszel jönne össze a pénz, hogy egy ütősebb gépet vegyek. Kellene hozzá minden, tehát monitor is és asztal is. Ha gépet vennék, akkor már rá kellene költenem minimum 450 rugót minden tartozékkal együtt. Nem szeretnék olyan gépet venni, amiből 1-2 éven belül már cserélhetem az alkatrészeket, mert nem lesz elég csak a játékok alacsony grafikán való futtatására. A lapos összejöhetne kevesebből is, bár nem tudom ez mennyire jó ötlet, hiszen jobban melegszik, ezáltal hamarabb tönkre is mehet, viszont olcsóbb. Ti mit tennétek? A jelenlegi notimon is elvagyok még, csak nem tudom mennyi ideig lesz még működőképes, eddig olyan 70-78 fokig melegszik játék közben (pl Alien Isolation, Tomb Raider 2013).



2016. máj. 9. 19:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki így hirtelen, nem tűnik rossz fogásnak:


[link]


Szerintem elbírná a mai játékokat is nagyrészt.

2016. máj. 9. 19:48
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, és eddig nagyjából 150-200k van rá félretéve.
2016. máj. 9. 19:50
 3/15 anonim ***** válasza:
264 ezer forintból annak a teljesítményének kb a dupláját össze bírnánk rakni. Szerintem számítógépet vegyél.
2016. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Összesen mennyid lesz rá (kb)? Amúgy szerintem asztalit vegyél, de csak akkor ha te veszed meg az alkatrészeket!
2016. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2016. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

6500-höz nehogy már ddr3-at vegyen. Plusz jobb az 1*8 hogy könnyebb legyen bővíteni később.


Egyébként az alaplap is ddr4-es

2016. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát nyárra megszeretném venni a gépet/lapost, tehát max. 300-350 lenne rá mindennel együtt (asztal is).

2016. máj. 9. 20:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt a gépet az előbb az egyik kérdezőnek raktam össze: [link]


Monitor: [link]


?Perifériákat kapsz szettben kb. max 10ezerért.+egy jobb füles ajánlott 6ezerért(nekem maxell play van ami tökéletesen megfelel játékokban is)


ha nem felel meg tudok rajta faragni :D

2016. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért ilyen gép ssd nélkül elég furán néz ki
2016. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
#9 Mit ér egy ssd-vel? max. annyit hogy hamarabb betölt a windows...
2016. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!