Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erről a PC-ről mit gondoltok?...

Erről a PC-ről mit gondoltok? Érdemes megvenni? Több alant.

Figyelt kérdés

Processzor: Intel® Core™i7-6700K, 4,2 Ghz

Alaplap: Asus Z170 Pro Gaming, socket 1151

RAM: Corsair Vengeance LPX, 2x8GB, 3000MHz, DDR4

HDD: Seagate Barracuda 7200.12, 3TB

SSD: ADATA XPG SX900, 256GB

GPU: NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 6 GB - Asus gaming

DVD mechanika: ASUS DRW-24F1MT

Gépház: Zalman Z9 U3

Táp: Corsair 750W RMx Series

Procihűtő: Noctua NH-U9S

Monitor: Acer K272HULbmiidp, 27" IPS QHD, DP, 2560x1440

Billentyűzet: C-TECH GMK-102-B

Egér: C-Tech Akantha Ultimate GM-11

Fejhallgató: C-TECH Nemesis GHS-13


Na ezeket az alkatrészeket állítottam össze, véleményezzétek pls hogy passzolnak-e, elbírja-e a táp vagy a procihűtő, a monitor nem gyenge-e, vagy esetleg az SSD kevés-e stb... Ja és ha tudtok valamiből jobb/minőségibb fajtát, akkor nyugodtan írjátok le ide! Üdv!



2016. máj. 12. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A nagyker ára lehet olcsóbb mint a titáné de a boltok annyiért adják majd amennyiért elvisszuk, akinek nincs pénze rá majd vesz 980ti-t akinek van rá keret annak pedig így is jobb lesz ár érték szempontból
2016. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
veheti a 980 ti -t de dx 12 alatt a pascal jóval erősebb lesz ...
2016. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

i7 6700k-t és z170-es lapot érdemes lehet venni, DE csak ha overclockolsz. Ha úgysem fogsz, akkor kár bele a pénz.


16 gb ram, ráadásul 2x8-as kitben, nagyon jó döntés.


3 TB szerintem sok, de ezt neked kell tudni. Viszont, ha tényleg ennyi kell, akkor 3x1TB-t vegyél. Ha meghal egy, nem kell csak harmad annyiért venni egy másik egy terrásat, és csak azokat az adatokat veszted el, ami azon a hdd-n volt.


SSD-ről nem tudok mit mondani.


GPU rossz döntés: ha már van rá keret, akkor GTX 1080 vagy új AMD kártyák (R9 490X?)


Gépház nekem személy szerint nem tetszik, de ha neked az kell, nem jársz vele rosszul.


Táp. OC-hoz kiváló választás az Rmx széria, de a 750W erős túlzás. Egy videokártyás rendszerhez az 550W-os is bőven sok lesz. Ha kettő gpu lesz, akkor is a 650-es elég.


Monitorból ez egy jó választás, a 4k még nagyon nagyon drága, és az 1440p-vel sem lesz gond.

2016. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13-as: köszi a kimerítő választ!


"i7 6700k-t és z170-es lapot érdemes lehet venni, DE csak ha overclockolsz. Ha úgysem fogsz, akkor kár bele a pénz."


Hogy érted hogy overclockolsz? én azért választottam 6700K-t a sima 6700 helyett mert erősebb... És nem akarom tuningolni, nem is tudom hogy kell szóval csak a power miatt vettem...


"3 TB szerintem sok, de ezt neked kell tudni. Viszont, ha tényleg ennyi kell, akkor 3x1TB-t vegyél. "


Hidd el, nekem nem sok, én sok filmet nézek, + mai játékok 50 gigásak ugyebár tehát kell a hely. Ezen a 3x1 terás HDD-n elgondolkoztam, utánanéztem, viszont nem éri meg. A 3 TB egyben olcsóbb sokkal mintha külön venném... Egyébként ha probléma is lesz, nem veszik el minden, mert ott van az SSD is még...


"GPU rossz döntés: ha már van rá keret, akkor GTX 1080 vagy új AMD kártyák (R9 490X?) "


Igen, hallottam erről a kártyáról, viszont nem hiszem el. Azt írják róla hogy még a 12 GB Titan x-et is veri, és 3x kevesebbet fogyaszt, és sokkal olcsóbb lesz tőle. Na persze... Majd ha kikerül május végén a boltok majd jó nagy adót rádobnak... Még a titantól is drágább lesz sztem...


"Gépház nekem személy szerint nem tetszik, de ha neked az kell, nem jársz vele rosszul. "


Ja, azóta már átnéztem újból a gépházakat, és Zalman Z9 Neo black-et választottam. Ebben 5 ventilátor van, meg jobb hűtés lyukak, + zajcsökkentő, porfilter...


"OC-hoz kiváló választás az Rmx széria, de a 750W erős túlzás. "


Nem túlzás sztem, kell az i7-nek meg a 980 Ti-nek, hidd el. Ebben nagyobb ventilátor van mint az RM650-ben, és azt is jónak mondják. Csak ez még attól is jobb...


"Monitorból ez egy jó választás, a 4k még nagyon nagyon drága, és az 1440p-vel sem lesz gond."


Hát nem is tudom hogy az Acer mekkora márka monitoroknál, de ezt találtam a legjobbnak ár/minőség szempontjából. Egyébként azért sem akartam 4k-t, mert hallottam hogy még a 980 Ti-s GPU sem birja el teljesen játékok terén, csak 10-20 FPS képes hozni... Attól félek egyébként hogy a 27 colos monitor túl nagy lesz :D

2016. máj. 14. 21:00
 15/16 HUN_Sector ***** válasza:

Ne félj a 27 colos monitor méreteitől. Nagyon hamar megszokod és utána már kicsinek fogod érezni :)


Én is 27 colost használok és remek döntés volt.

2016. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13-as vagyok.


CPU+lap: A 6700k csak 0.6ghz-cel tér el a 6700-tól. De a 6700k-nak pont az az értelme, hogy húzható.


Tárhely: Hogyha pótolható dolgok lesznek rajta (film, játék) akkor mehet a 1x3 tb. De pl. ha videókat vágsz, akkor a 3x1 jobb választás.


Videokártya: Igen, lehet, de ezek csak találgatások. Én továbbra is azt javaslom, várd meg azt a pár hetet, hónapot ami hátra van. Lehet, majd az AMD oldalról tetszik meg valami.


Tápegység: Egy rövid összeadással bebizonyítom neked, hogy nincs igazad:

-i7 6700k (tegyük fel annál maradsz, a sima 6700 kevesebb mint 30 wattal fogyaszt kevesebbet) - 91 W kicsit emelsz a feszültségen, legyen 100W

-980Ti, feltéve, hogy azt választod majd - 250W

-Minden egyéb komponens - 100W (jó nagyot túloztam, de így könnyebb számolni)

Ez így 450W. Úgy, hogy ez a maximum terhelés, amit valószínűleg sosem fogsz elérni.

2016. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!