Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-t venni most megéri?...

PC-t venni most megéri? Meddig érdemes várni? Leírásban szereplő konfig mennyire megfelelő?

Figyelt kérdés

Elsősorban a gép játékra lenne használva, alapesetben egy fullHD-s monitoron (60Hz), de későbbiekben valószínűleg szert teszek egy VRra is. (Gépigényes játékokra)

Most jönni fognak az új videokártyák azokat mindenképp megvárom, kíváncsi leszek, hogy mi lesz belőle, mennyire lesznek jók, illetve árban hol fognak végződni itt, Magyarországon.

Viszont, ha jól tudom az Intel is tervez kiadni néhány új CPU-t, 6-8-10 maggal (???) (sokat nem olvastam róluk), viszont az még elvileg később lesz. Mit gondoltok? Elég csak az új videokártyákat megvárni, vagy pedig az új CPU-kat is? Mennyire fognak a mostani CPU-k esni az árukból? pl. a 4790 még mindig tartja magát, közel 1 szinten van a skylake-kel.

Nem akarok rossz ár-érték arányban venni gépet, ami néhány hónapon belül sokat esik az árából.


Alaplap:

Gigabyte GA-H170-GAMING 3 alaplap - 40 839 Ft


CPU:

Intel Core i7-6700 processzor - 90 876 Ft


RAM:

Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Savage HX421C13SBK2/16 memória - 25 425 Ft


HDD:

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez - 14 296 Ft


Ház:

Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház - 12 533 Ft


Táp:

FSP 650W Raider S 650 80+ tápegység - 22 639 Ft

Akárhogy is számolom: ez a táp kissé túlméretezett, elég egy 550, de még egy 500 is, ha minden igaz. Ezen még meditálok egyet :D

Tudtok ajánlani egy jó tápot, ami valószínűleg megfelelő lesz az új kártyáknak? Szerintem kb max 30-at adnék ki érte. (tudom egyik legfontosabb alkatrész, de a mostani gépembe egy noname van és már így megy több éve)

Összesen: 162 684 Ft + áfa 206,609 Ft


Tehát mit gondoltok? Ezt a konfigurációt nagyjából így érdemes megvenni? (max 1 kis módosítgatással) Vagy érdemes lenne ezzel is várni? (csak hát egyúttal mindig várhatok :D )

CPU terén mit gondoltok érdemes +10k-t a 6700k-ért? Alapesetben nem tuningolnám, max ha már szükség lenne rá, de azt úgy hiszem egyébként sem most lenne... (meg hát akkor a táp is változna, kicsit minőségibbre)

Sokat gondolkodtam, hogy i7 vagy i5, de lehet hosszútávon jobban járok az i7-tel. Gépbe szerelhető radiátoron pedig nem gondolkodom, tehát az AMD CPU terén mindenképp ki van zárva, fűtésnek van olcsóbb módja :)


Ha végigolvastad, akkor előre is köszönöm a válaszod :)

(és sry akit megbántottam CPU terén az utolsó mondatommal)

Elvileg ez a gép így bőven megfelel mindegyik(2) VR ajánlott gépigényének. (a videokártya pedig még hiányos...) Bátran írjatok bármiféle módosítást a hardverekkel kapcsolatban, akár más gyártótól, vagy ha valamivel nem értettek egyet; vagy máshogy gondoljátok :)



2016. máj. 12. 12:47
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt vannak a linkek a hardverekhez, ha netán keresni kell őket, könnyebb legyen :)

Kivéve a táp, mivel szinte 100% hogy nem az kerül bele, de kb az árnak bent van.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


RAMból pedig úgy hiszem, hogy elég a 16 Gb, illetve 2133MHz-től nagyobb nem kell (elméletileg egyébként sem tudja kezelni)

SSD pedig nem szorosan kapcsolódik a gép teljesítményéhez(max gyorsabban bootol, meg 1-2 program gyorsaban tölt be..), tehát azt nem veszek, majd később sor kerülhet rá.

2016. máj. 12. 13:06
 2/9 |Orfeusz| ***** válasza:
59%

Teljesen felesleges i7-6700-at venned bele, úgyse fogsz mellé több GTX980-at rakni. Valószínűleg egy i5-4690 is bőségesen elég minden feladatra. Hosszú távra is. Inkább vegyél mellé SSD-t!


Várni meg max akkor érdemes, ha tényleg ebben a hónapban jönnek ki az új szériák. Sokat nem nyersz vele, ha sokat vársz, mert úgyis mindig lesznek új cuccok.

Elvileg jövő hónapban jönnek az új kártyák, ezt talán érdemes megvárni.

2016. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 |Orfeusz| ***** válasza:
59%

RAM-ból nem kell 2133MHz. Parasztvakítás. Az 1800MHz ugyan azt tudja, és spórolhatsz vele párezer forintot.


SSD-t vegyél. Nagyon sokat dob a felhasználói élményen, plusz a játékaid is gyorsabban betöltenek. Próbáltál már BF pályát betölteni merevlemezről? Halál :D Tényleg megéri.

2016. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Mivel nincs szükség a legtöbb esetben még i5 re sem, így egy skylake i7 elég időtálló.
2016. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod, ment a hasznos izé (nem tudom van-e neve xD)

Az tény, hogy biztos nem fogok 980-at belerakni, mivel jönnek az újak :D Egyébként a 4690 nem éppen menne bele az alaplapba, 1150-es foglalatú. 6500 vagy 6600 annál inkább :)

Ha 1150-et választanék, akkor pedig dől az egész konfig, egyébként is érdemes az újabbat választani (szerintem) Árkülönbség nem sok van.


Nézek még több tesztet CPUk terén, de lehet i7-nél maradok, bár meggyőzhető vagyok. Addig is várom még a mások véleményét is. Minél több, annál jobb :D

(ne csak a CPUk terén!)

Tudom, 1-2 játéknál nagyon jól jön az SSD, de egyelőre nem érzem szükségét, az legyen a legkevesebb, bármikor belerakható.

2016. máj. 12. 13:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként az Oculus ajánlott gépigénye:

Video Card:

NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 equivalent or greater


CPU:

Intel i5-4590 equivalent or greater


Memory:

8GB+ RAM


Video Output:

Compatible HDMI 1.3 video output


USB Ports:

3x USB 3.0 ports plus 1x USB 2.0 port


OS:

Windows 7 SP1 64 bit or newer


És a HTC Vive-nak is közel hasonló. (ajánlottba még ott van a AMD FX 8350 ill, 4 gb ramot ír)

2016. máj. 12. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:

H170 GAMING 3 CF-re tervezett alaplap (SLI-t nem támogat!), feleslegesen sokat fizetsz érte, ha GTX1080 lesz benne. Ezen kívül mivel nem húzol semmit, ezért nem hiszem, hogy az lenne a legideálisabb, hogy egy agyonvrmezett lapra költenéd a pénzt. Főleg úgy, hogy a killerlant is sokan szidják. Nem jó üzlet ilyen konfigban.


Western Digital Red (EFRX) fontolóra kell venned, ha SSD lesz később mellette. Sokkal megbízhatóbb.


Z3 az egyik leglespóroltabb ház, a ventik hangosak, gyorsan kopnak. Ha hosszútávra akarsz gépet, akkor ezen kéne fejleszteni.


"CPU terén mit gondoltok érdemes +10k-t a 6700k-ért?" Ha rájössz, hogy processzorhűtőt is kell venned hozzá, akkor már nem olyan jó üzlet, főleg ha nem tuningolod. i7 vs i5 vitába nem fogok érdemben beleszólni csak annyira, hogy minden attól függ, hogy mennyire lesznek elterjedve a dx12 játékok a közeljövőben.


Memóriát a legkönnyebb bővíteni, ha budget szűkében vagy, akkor célszerű lenne 1x8GB modullal kezdeni.


Először is. Ha szar a tápegység, attól még működhet 15 évig. A probléma ott van, hogy a gyér feszültségszabályozás és a hiányos védelem miatt a gépben található alkatrészeket szép lassan amortizálja, egy idő után instabillá válnak. Azaz nem a noname tápod megy tönkre, hanem mondjuk a 200 ezres videokártyád. Lehet az jobban érdekel téged, nem gondolod? Ha időtálló tápegységet akarsz (és mondjuk nem 2 évre, hanem 10 évre akarsz választani), akkor ezek közül valamit légyszíves. 1 darab 1080 esetén 400W elég, későbbi SLI-hoz 650W is sok:


Antec Edge

Antec True Power Classic

Antec True Power Gold

BeQuiet! Straight Power E10

Cooler Master VS

Cooler Master V

Enermax Revolution X't II

Enermax Revolution 87+

EVGA SuperNOVA GS

Fractal Design Edison M

FSP Aurum Pro

FSP Aurum PT

FSP Hydro G

NZXT Hale90 v2

Seasonic S12G

Seasonic G

Super Flower Golden Green

Thermaltake Toughpower XT

XFX XTR Gold


Ha ezen akarsz spórolni, akkor is minimum ezek közül kell választanod:


Antec Earthwatts

Antec Basiq Power Plus

Antec High Current Gamer

BeQuiet! Pure Power L8

Chieftec Navitas (GPM)

Cooler Master GM

Corsair CS

Cougar GX v3

Enermax Triathlor ECO

EVGA SuperNOVA G1

EVGA SuperNOVA GQ

Fractal Design Integra M

FSP Aurum S

FSP Aurum CM

FSP Aurum 92+

NZXT Hale82 v2

Seasonic S12II

Super Flower Silver Green FX

Super Flower Golden Green HX

Thermaltake EVO Blue

XFX TS Bronze

XFX TS Gold

Zalman EBT

2016. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Alaplap terén sokat nem válogattam, beraktam azt, ígéretesnek tűnt (1 komment volt). Nézegettem még egyéb lapokat és hát megmondom őszintén: fogalmam sincs melyiket válasszam :D

Tudsz(/tok) ajánlani esetleg konkrét lapot, vagy pedig márkát? Gigabyte, MSI, Asus, ASRock?


Háznál nálam a kinézet nem számít, rossz véleményt nem igazán hallottam róla. Ventik később cserélhetők (egyébként is van 1-2) Hűtése, kialakítása megfelelő legyen, ennyi számít. Bár tény, hogy akár 1 életre szól. (még talán fontolóra veszek egy jobb házat)

A 6700k-hoz pedig tudom, hogy kell hűtő, de 1-2 comment alapján erre sem árt egy jobb a későbbiekben. Majd kiderül, hogy nyáron mit tud (és gépháznak is szerepe van benne)

direct12 pedig egyelőre nem szerepel túl jól, de későbbiekben lehet az i7-tel jobban járok, vagy pedig bukok kb 20-30k-t :( Az a baj, hogy igazából senki se tudja.

RAM jelenleg nekem 8 Gb van és kevésnek bizonyul néha (nem játéknál) Nem egyszer írta ki, hogy zárjam be a programot stb

Tápegységnél pedig tudom, hogy a legkisebb gond, ha szétmegy a táp... vihet mást is. Idáig szerencsére nem tette, de nem árt bebiztosítani magunkat :) Spórolni nem akarok, de túl sokat kiadni se érte. Valahogy az arany középutat választanám. Viszonylag olcsó, de megbízható legyen.

Régebben az EVGA tápokat is nézegettem, és szimpatikusak, kommentek alapján is. Remélem jót választottam (csak 550W van)

Jelenleg így áll a konfig:

Asrock H170M Pro4 alaplap - 27 881 Ft

Szomorodjon le, de ez sem támogatja az SLI-t, bár nem hiszem, hogy SLI-be kötnék bármit is


Intel Core i7-6700 processzor


Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HX421C14FB2K2/16 HyperX Fury Black memória - 21 067 Ft


Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX merevlemez 17 786 Ft


EVGA 550W SuperNOVA GS 220-GS-0550-V2 tápegység 28 647 Ft


Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház 12 533 Ft

(egyelőre még maradok, de lehet egy NZXT Source 340 lesz belőle vagy más)


Ez így: 198,791 Ft


Remélem jó tápot választottam, alaplap terén pedig fogalmam sincs, még olvasok róla valamit, de jobb lenne ha ti ajánlanátok :)

2016. máj. 12. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebbe már nem lehet nagyon belekötni.
2016. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!