Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet rakjak...

Milyen számítógépet rakjak össze 3D animációhoz, és prograozáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új gépet összerakni, amit főleg programozásra, 3D animációra, és CADCAM-ezésre használnék, no meg azért néha tolnám a legújabb játékokat is rajta, de ez csak másodlagos szempont. Van rá 500.000HUF-om. Mindenképp skylake processzort szeretnék bele, és legalább 16 gb ramot, valamint nvidia videokártyát. Monitor már van.

Van még pár cucc a mostani gépemből, amit esetleg fel lehet használni:

Asus Midi ház

Asus 450W táp

Asus DVD-RW sata

Pioneer DVD-RW pata

WD 320GB sata HDD

WD 250GB sata HDD

Sound Blaster Audigy 24bit 5.1

Zalman cpu cooler

(lehet hogy ezek már semmire nem valók egyáltalán egy új konfigurációba de azért leírtam)



2016. máj. 12. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha 500k-d van rá, akkod HDD-t felejtsd el alapból, SSD a neked való! Programozásnál nagyon felgyorsítja a futtatást :)

Én csak ennyit tudok mondani, többihez nem értek

2016. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó kiindulópont. Tudtommal úgy szokás, hogy azssd a HDD mellet dolgozik, és azon kell a projecteket csinálni.
2016. máj. 12. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Igen-igen, sokan úgy csinálják hogy az ssd csak kiegészítő, de nagyon nagyon kicsit az macerás hogy melyik melyiken van meg stb.. Én infós létemre lusta vagyok, szóval én maradok a csak SSD-nél és filmeket meg mindent külső HDD-re pakolom. Így minden egyes fájlról 100% biztosan tudom, hogy villám gyorsan fogja megnyitni. Egy 232 GB-os összterülettel rendelkező samsung ssd-m van(ami ha jól emlékszem 240 Gb 10-es számrendszerben), fent van 3 game engine is rajta hobbiként és tökéletesen elég a memória számomra :D
2016. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az már tuti hogy szeretnék bele ssd-t , és semmi mást, végülis ha van usb 3.0 akkor a külső vinyóval is száguldani fognak az adatok
2016. máj. 12. 17:13
 5/8 HUN_Sector ***** válasza:

Egy minden célra megfelelő gépet monitor nélkül 300.000 ft-ból vígan megteremtesz. Sőt, lehet még sokat is mondtam. De ha belőjük a maxra:

Ha a használt monitorod full hd, akkor gtx970 egy baráti teljesítmény/fogyasztás arányú kártya. Egy 6700k skylake proci meg baromi hosszú évekig elég lesz, húzás nélkül is.

Ez eddig 200.000 ft.

A ramok ára a padlón van, 25000 ft-ból kapsz 16 gigát a ddr4-ből.

Egy már kellően jó alaplap is megvan 35-ből.

Maradt a táp, optikai meghajtó, gépház, adattároló. A vinyókat át tudod rakni, optikai meghajtód van (asus). A gépház ízlés kérdése, de legyen mondjuk egy kellemes darab, 20000ft. Újabb 20-ért tápból is minőségi darabot kapsz, pl. be quiet power s7 450w (450 wattosnál nincs szükséged nagyobbra)


Bármikor tehetsz bele SSD-t, bár egy 120-as ajánlott alapból az oprendszernek, adattárolásra és munkára pedig egy 240-es egy átlag felhasználónak szintén elégséges.


Szóval nem igazán definiáltad a részleteket, nem is akarom elaprózni a hozzászólást, de a kívánt célt merőben olcsóbban is el tudod érni. MINŐSÉGI darabokkal.

2016. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dongaben ***** válasza:
Az egyik HDD-t azért nyugodtan bele lehet tenni háttértárnak. Hasznos tud lenni...
2016. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért nehéz a választás, mert nekem eddig csak egy kis öreg de nagyon megbízható gépem volt, és az ég világon semmi tapasztalatom nincs az erőművészek világában. Ezért mondtam hogy félmillát is rászánok, de ha már 300ból kijön egy valóban bika gép az nagyon jó. A jövőbeli tevékenységemet nagyon nehéz körbeírni mert még semmihez se értek igazán, de az biztos, hogy visualstudio 2015öt használni fogok, blendert, és maya autodesket, valamint photoshopot szintén szeretnék alkalmazni, a CADCAM világát meg egyáltalán nem ismerem, de érdekel ezért azt is kipróbálnám, és természetesen nagyonnagyon hosszú távra szeretném a gépet, és jó lenne ha az ilyen hightech cuccokat, mint pl az occulus riftet is elbírná a vas, hátha egyszer leszek olyan szerencsés...
2016. máj. 12. 17:39
 8/8 BM-Striker ***** válasza:

#7


Akkor az említett 300k körüli gép jó lesz. Hobbira bőven elég, és nagyjából értéktálló.


Ha majd eldöntöd, hogy mivel akarsz komolyabban foglalkozni, akkor ölj a gépbe komolyabb pénzt.

2016. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!