Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a számítógép megfelelő...

Ez a számítógép megfelelő 4K-s videó szerkesztésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék összerakni egy új számítógépet amivel gyorsan és hatékonyan tudnék 4K -s videókat szerkeszteni.

Mi erről a véleményetek, mit cserélnétek illetve tennétek hozzá ?

CPU: Intel Core i7 - 6700K

Alaplap: ASUS MAXIMUS-VIII-EXTREME

Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 1080 (Tudom, hogy még nem jelent meg!)

RAM: 2 db. DDR4(3600) 16GB. (8GBX2) G.SKILL (C17D-16GTZ) TridentZ

SSD: 1 TB GB. SSD Samsung 850 PRO (MZ-7KE1T0BW)

HDD: 2db. 6 TB. SATA-III Western Purple (64MB.)

TÁPEGYSÉG: COOLER MASTER Vanguard Platinum 1200W

GÉPHÁZ: COOLER MASTER Stryker (White)

VÍZHŰTÉS: LIQUID COOLING COOLER MASTER NEPTON 280L



2016. máj. 13. 11:42
 1/7 Lord Hidan ***** válasza:
Elvan túlozva. A lapot még megértem de 1terrás ssd minek? a ram gondolom megvan azért így választottad, tápból fele ekkora is elég. Házra én nem költenék 50 ezret. vízhútés se fontos
2016. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lord Hidan ***** válasza:
56%

De a lap is erős tulzás. azt hittem az olcsóbb 55ezres változat van benne

Ha ennyi pénzed van akkor én 5. generációs i7-59xx-re építenék azok b*aszógépek

2016. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat :)

Még egyenlőre semmi sincs meg belőle, következő hónapra kell összeraknom.

Tápot azért láttam fontosnak mert most egy 850W osat használok és azért már vannak áramelosztási gondok.

A ház a szellőzés miatt fontos, meg a vízhűtés is.

Átlagban a mostani gépem 90-97 C -ra melegszik a mostani konvertálásoknál és ha egy konvertálás 3 órát vesz igénybe akkor az a gépnek se tesz túl jót ha ennyire melegszik... na meg egy kazánnal egy szobába zárva lenni se túl kényelmes :)

2016. máj. 13. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az alaplap (eATX) nem kompatibilis a házzal (xlATX).

Másodsorban GTX1080 csak 2way SLI-ra lesz képes, ezért felesleges több bővítőhellyel kalkulálni.

SSD-ből már van itt SanDisk Extreme PRO, azzal többre mész ilyen méretben.

HDD-ből WD Red-et javaslok, ha RAID1 a cél.

NZXT Kraken x61 nagyobb teljesítményű hűtő. Ha az nem elég, akkor egyedi vízhűtéssel kell előállnod.

Tápegységből jobb lenne egy Seasonic 650W Titanium Prime.


Áramelosztási gonddal mit értesz? Főleg 1080 esetében, aminek fizikai korlátja a 225W. Ekkora méret értelmetlen, hacsak nem olyan alkatrészeket veszünk figyelembe, akik fittyet hánynak a szabványra (pl 295x2).

És említetted, hogy melegszik, nem pont azért kéne normális méretűt választani? Jelenlegi formájában a gép 300W-t fog fogyasztani OC-val. Másrészt magasabb hatásfokút kéne választani, ha ez a cél.

2016. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha renderelésre kell, akkor Intel i7 Extreme inkább. Látom pénz van bőven, tehát:


Intel i7 5960x

hozzá 2011-v3 foglalatú alaplap

amennyi memóriát szeretnél, ezek a processzorok már 128-at is támogatnak, akár dual quad channelben

SSDnek szerintem nem kell ekkora, főleg, ha csak a rendszer van rajta. Ha arra mented a videókat is, akkor meg 1x6 tb (bár inkább 3x2 tb legyen akkor már) elég.

Tápnak egy videokártyás rendszer mellé nem kell 1000 W se, de még slihez is (főleg nvidia esetében) elég a 600W (ha a táp jó minőségű)

Gépház szerintem túlzás, de ha jelenlegi konignál maradsz, akkor nem lesz jó, mert a lap nem kompatibilis a házzal.

2016. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha tized ilyen erős gépem lehetne,már örülnék :DDD
2016. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az 5. nek :)
2016. máj. 15. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!