Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért "zörög" a videókártyám?

Miért "zörög" a videókártyám?

Figyelt kérdés
Alig fél éve vett AMD R7 360 OC 2GB-os videókártyám a mai napon elkezdett zörögni és szerintem a ventilátor lehet az bár nem értek hozzá.Ilyenkor mi a teendő? Vigyem vissza a ahol vettem mert van rajta garancia? Vegyek rá egy új ventilátort ha lehet olyat?

2016. máj. 17. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Vedd ki tedd be ujra esetleg másik gépbe, ha a hibát reprodukaltad akkor garanciás javítás (jobb esetben csere). Ha nem sikerült reprodukalni akkor megoldódott a probléma. Ha csak a te gepedben zörög akkor szervizbe az egészet.
2016. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SubriJózsi válasza:

Szia.

Mire használod a gépet ?

Ha játékokkal játszol, és számít a videókari teljesítménye, akkor én tanácsolom a következőt:


1. Próbálj gariztatni, hátha sikerül, bár szerintem ezért nem fognak foglalkozni vele.

2. Ha mázlid volt és kicserélték, szedd le a gyári hűtőt, és tegyél rá egy jobb hűtésű jobb márkáju hűtőt. természetesen ventillátorral adják ezeket már. A gyárit pedig elteszed pótalkatrésznek, vagy amíg a garid szól, mert csak azzal cserélik ki ha elromlik teljesen.


Ha nemszámít a teljesítménye mert csak netezel, akkor neten keress egy ugyanolyan jó hűtőt, vagy rossz videókártyát amin jó a hűtő, és átcseréled.

Ezt természetesen csak akkor ha nem cserélnék gariba le ...

2016. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SubriJózsi válasza:

Amit tanácsoltam, csak abban az esetben csináld Te, ha értesz hozzá!

Könnyen tönkre lehet tenni a videókarit, ha nem hozzáértő kezek végzik a hűtőcserét ...

Ha nem értesz hozzá, marad a szakember segítség.

2016. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:

Működés közben érintsd meg a ventilátort, egy másodpercre meg is állíthatod. Ha elmúlik a zürgés, akkor csak a ventilátor lett csapágyas. Ha garanciálisan kicserélik, annál jobb, de ehhez nem kell az egész gépet odacipelned.


Ha nem javítják ki, akkor is megbuherálható, csak keresni kell valami olyan ventilátort, külön, amelyik elég jól passzol ennek a helyére, és egy kis tódozással-fótozással rögzíthető. Gondosan ügyelni kell a hűtőfelület és a chip közötti hézag minimalizálására, és egy nagyon kevéske hővezető paszta felkenésével kitölteni a hézagot. Ilyesmiről máshol már olvashatsz.

2016. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!