Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sötét a képernyő, villog a...

Sötét a képernyő, villog a bekapcs. Gomb, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bekapcsolásnál az alaplap márka etc. nem mutatkozik így a BIOST nem tudom elérni. Villog a monitoron a bekapcs gomb,viszont alapesetben egy idő után vagy megjelenik a bejelentkező képernyő,vagy a windows javítási kísérlet kis felbontáson,ezután újraindítom (próbáltam megvárni a végét,de 1 óra után ráuntam) és simán elindul. Alaplap probléma lehet? Próbáltam RAM-okat kipakolgatni és vissza semmi nem változott ,ami viszont furcsa volt,hogy utólag észrevettem ,hogy a nagy idegbetegségben (vizsgaidőszak) az egyik RAM félig ki volt csúszva és az alaplap nem pittyegett. Sajnos másik videókártyával nincs lehetőségem kipróbálni,hogy az e a ludas,de maximum fél éves HD 7770. Nem hiszem,hogy az a probléma,azt viszont hallom,hogy folyamatosan gyengül és erősödik a ventije,amikor villog a képernyő bekapcs gomb. Alvó állapotból próbáltam visszahozni a gépet, ha hosszú ideig úgy hagytam tehát kb 1-2 órát szintén ez a probléma állt fenn,ha viszont majdhogynem azonnal visszaléptem semmi gond nem volt. Tippek?

2016. máj. 18. 08:10
 1/4 MGéza ***** válasza:
Vedd ki a VGA-t és használd az integráltat, úgy ki tudod zárni, mint lehetséges hibaforrást. Tápod mi? Lehet az gyengélkedik.
2016. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs integrált kártya az alaplapomban. A tápom GPS 450A-m van. Az nem lehetetlen,elég poros már szegény,de nem merem szétszedni kitisztítani,félek ,hogy tönkreteszem.
2016. máj. 18. 19:03
 3/4 MGéza ***** válasza:
Szerintem hallgatózz, lehet a venti felől jövő hang inkább a tápé. Vedd le a ház oldalát és figyeld a videokártya ventijét, ha azt egyformán látod pörögni, akkor a táp a hunyó, amit én valószínűsítek.
2016. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,amire egyáltalán nem gondoltam volna,az volt a ludas. A monitor. Mivel volt már dolgom elromlott monitorral és egyik sem így viselkedett nem gondoltam rá. Ami furcsa volt,hogy a gép kikapcsolása után nem sárgán világított ,hanem ugyanúgy kéken villogott a gombja,mint amikor nem kap jelet. Nem tudom ugyan,hogy a monitor a ludas,vagy a vga kábel,mert egyébként is szellemképes volt a monitor a képe egy kicsit ,a réginek is. Ezért azt sejtem,hogy lehet,hogy csak a kábellel van a gebasz. Mindenesetre köszönöm.
2016. máj. 30. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!