Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Pro Retinán játszani...

MacBook Pro Retinán játszani (13")? Nem kimondottan arra veszem, viszont néha napján játszanék is rajta. Counter Strike Global Offensive-re gondoltam. Lehetséges ez jó felbontásban Windows boot nélkül?

Figyelt kérdés

Specifikáció :

Intel Core 5 2.8-2.9 Ghz, turbo boost 3.1Ghz

8Gb ram

128Gb SSD

Intel iris 6100 grafika



2016. máj. 19. 14:17
 1/9 Lord Hidan ***** válasza:
dedikált vga + windows nélkül kétlem hogy menne
2016. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nemaaaar bakker:( pedig nekem fontos a kepszerkesztes es a videóvagas

Így nem tudom,hogy milyen gépet válasszak

Viszont jó lenne,ha hordozható lenne

2016. máj. 19. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
A képszerkesztésben és a videovágásban már egy ideje a Windows a nyerő (mivel az Adobe mostanában inkább optimalizál CUDA renderelésre, mint tisztán CPU renderelésre, ami ugye csak Nvidia kártyákban elérhető).
2016. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy átlagosan 20-30%-al nagyobb teljesítményt kapsz Windowson azonos pénzért (arról nem is beszélve, hogy amennyibe egy Retina Macbook Pro kerül, annyiért i7-es procit és dedikált videokártyát kapsz Windows fronton)
2016. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 13"-es Macbook Pro retina jelenleg az Apple honlapján 470 000Ft, abból a pénzből egy ilyet kapsz: [link]


Ebben IPS kijelző, i7-es proci és egy bika dedikált VGA van, és az árkülönbözetből még egy 256 gigás SSD is kijön, ha lassúnak találnád a rendszert.

2016. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nemértem a többieket. Nekem egy macbook airen elfut, igaz hogy nem túl magas grafikai beállításokkal, és jó hangos a ventillátor olyankor, de a prón is bőven elmegy. Igaz nem játékgép de ez azért megy neki. És mi az hogy photoshopra meg videóvágásra gyenge? Ezek a gépek pont arra valók arra vannak kitalálva. Mondjuk igaz hogyha egy 100 assal olcsóbb lenne jobban merném ajánlani mert túl van árazva de ha nem gond ez, akkor nem fogsz csalódni benne.
2016. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ez a baj, hogy pont arra vannak kitalálva, és a Windows mégis jobb teljesítményt nyújt :D
2016. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Optimalizálhatsz annyit, amennyit csak szeretnél, de egy 4 szálas i5 egyedül soha nem fog leverni egy 8 szálas i7-et meg egy dedikált GPU-t renderelésben.
2016. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, hozzácsapsz még egy SSD-t, meg egy Windows-t (ha már ennyiért vesz valaki gépet illik nem nCore-ról leszedni), és máris ~510-re felcsúszik az Asus ára.

Erő az van benne, csak nem biztos, hogy az ember szeretne közel 4kg-t cipelni nap mint nap, illetve az akkumulátor se húzza 2-3 óránál tovább ezzel a hardverrel.


Videóvágás téren meg nagyban függ a dolog attól, hogy mivel szeretne a kérdező dolgozni. Az FCPX még a Core M-es Macbook-on is nagyon gyors, render-t beleértve. (bár, ha FCPX-el akarna vágni, akkor a Windows alapból ki lenne lőve, így gondolom nem ez a helyzet, vagy csak nem ismeri a kérdező a programot)


Az RMBP bár nem ultrabook, de közelebb áll hozzá mint a "sima" laptopokhoz, így szerintem hülyeség consumer level notebook-hoz hasonlítani. A Dell XPS 13-al lenne érdemes összehasonlítani, nagyon jó kis gép.


Kérdező:

A CS nem valami erőforrás igényes játék, így integrált GPU-n is elfut.

YouTube-on rengeteg gameplay van, tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=XTED-_Bus-Y


Ha tényleg csak néha akarsz játszani, akkor nem lesz gond, tetszeni fog a Macbook, illetve az OSX is nagyon. De ha úgy érzed, hogy be fog szippantani a gamer világ, akkor inkább egy Windows-os ASZTALI gépbe fektess be, és mellé vehetsz valami olcsóbb laptopot amit tudsz vinni magaddal.

2016. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!