Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopot választanátok...

Melyik laptopot választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

1: Gyors, érintőképernyős, de csak 2 GB RAM van benne és mindössze egy 32 GB-os SSD.


2) Kicsit lassabb, nincs érintőképernyője, de 4 GB RAM van benne és 500 GB HDD.


Tudom hogy attól függ, kinek-mi az igénye, de nem tudom, mennyi értelme/haszna van az érintőképernyőnek, illetve hogy mennyire akasztja meg a működést, ha csak 2 GB RAM van 4 GB helyett.


Ti mit gondoltok?


2016. máj. 22. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp a másodikat választanám. Az elsőre fel sem fér egyszerre a Windows + egy fullHD mkv film. A 2GB RAM meg manapság elég vékonyka, hacsak nem egy tabon akarsz böngészni...
2016. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már 8GB alá sem adnám.
2016. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2. jobb de a 4GB ram elég kevés. Inkább egyiket sem kellene.
2016. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a 2.
2016. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobb lenne inkább tudni, mennyid van rá, és lehet tudnánk ajánlani használt üzleti gépeket is, ezek valószínűleg hulladékok lehetnek ilyen paraméterekkel...
2016. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

60-80 körül költenék rá. Nincsenek nagy igényeim, nem játszok, 4K-s videók se fontosak. Alapvetően netezésre kell, és jó lenne ha mondjuk nem kéne egy-két éven belül lecserélni.


De a vásárlás igazi oka, hogy a mostani gépem se erős (egymagos márnemistudommilyen Celeron proci, 2GB DDR2), cserébe olyan hangos, mint egy repülőgép, hiába tisztítom.


Egyébként ez a kettő a konkrét laptop, amit kinéztem:


[link]


[link]

2016. máj. 22. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Aspire-t felejtsd el. És amúgy kb. a komplett Acer palettát is. 60-80 ezerért már nagyon jó, használt üzleti gépeket kapsz, pl. Lenovo Thinkpadeket, vagy HP Elitebookokat. Ezek a gépek újonnan 400-500 ezerbe kerülnek ill. kerültek új korukban (4-5 éve), és a hardverük porig alázza az általad linkelt gépeket, ez a két nylonzacskóhoz stagnáló anyaghasználatú gép ugyanis egy komolyabb weboldaltól össze fogja f0sni magát. A besüppedő billentyűzetről, és a hűtésnek nevezett valamiről, meg a zsanérokról már inkább ne is beszéljek. Az ugyanis annyira f_sza, hogy fél-egy év, és egyszer csak a fedlap felnyitásakor szépen a kezedben marad a kijelző. Nem akarod megvenni ezeket az acereket, hidd el. Tudom, mert volt ugyanilyen kaliberű Asusom. Másfél évig bírtam, és mivel nagyon megkímélt volt, el tudtam adni. Soha többet.


Itt egy ajánlott gép: [link]


Továbbá ezt a fórumot melegen ajánlom figyelmedbe: [link]


Regisztrációhoz kötött a kérdezés, de igazi szakik fognak válaszolni neked. Lehet tudnak még jobbat is mondani, mint amit én linkeltem. Csak ha kérdezel esetleg, számíts rá, hogy ha belinkeled nekik is ezt a két förmedvényt, lehet hogy ötször annyi érvük lesz, hogy miért ne vedd meg, mint nekem.

2016. máj. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt nem írtam, hogy mindenképpen 11,6"-os kell. Ráadásul a tiedre még rá kéne fizetni csomót a magyar billentyűzet és a garanciakiterjesztés miatt.


De azért köszi a választ.

2016. máj. 23. 06:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor neked nem laptop kell, hanem inkább netbook. De ezekkel csak szívni fogsz. Én a helyedben még mindig feltennék abban a fórumban egy kérdést.
2016. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!