Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem használható 4gb ram?

Miért nem használható 4gb ram?

Figyelt kérdés

4x1gb DDR2-es ram van a gépembe és csak 3,37 gb használható mi lehet a gond? csatolok képet is:

[link]


2016. máj. 22. 20:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 Miért nem 16 Yottabyte-ot?
2016. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
8terát sem tud. Tudják a gyártók, hogy senki nem fog több száz giga ramot venni az otthoni gépébe így kispóroltál a cuccot. Valójában annyit tud megcímezni ami a gyártó honlapján van(64-128 GB a Max otthoni cpuknál)
2016. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
#10 nem beszélek hülyeséget,míg x86-os Win 7 Ultimate-em volt a 4gb ramból csak 2,21gb ramot használt...(Felismerte a 4gb ramot de zárójelbe írta az abból használhatót)Jelenleg x64-es Win 7 Ultimate-em van 3,19gb ramot használ.....
2016. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
#10 Hiába "támogat" 8tb Ramot a rendszer ha az alaplapok sokkal kevesebbet ismernek fel ahogy már előttem írta 64-128 gb.....régen örültem h. Az alaplapom max 3gb(Nem vagyok benne biztos lehet 4gb) Ramot ismert fel az alaplap....igaz régen az XP nem zabált annyi ramot mint a Vista(A FoshOS) meg a 7.....igaz az ujabbak sem jobbak....
2016. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ja. Egyik régi gépem ugyan felismerte az 1 GB-ot, de mindig lefagyott indítás után. (Azonos típusú ramok, ha csak 1 db 512 GB-osat raktam be, akkor működött rendesen). Egy másik meg csak simán nem ismer fel semmit 1 GB felett. Van egy Dell laptopom 2 GB Rammal, afölött nem lát ugyan még 512 MB integrált memóriát, csak nem tudja használni.
2016. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A kérdező örüljön h.annyi ramot tud felhasználni a gépe,nem 2gb-ot vagy 1-gb-ot
2016. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy neked annyit használt még 4GB-ot tud megcímezni a 32bites ÖSSZESEN(ram, vram, registry stbstb)

Plusz az alaplapoknak is támogatni kell.

De a memóriák tönkre mennek, főleg az ilyen régiek. Nem Feltétlenül az egész, csak egy része. Nekem is van olyan 512MB-os ramom ami már csak kb 400MB. Ezzel nem azt mondom, hogyha kettétöröd vagy letörsz egy chipet akkor is vígan menni fog

2016. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Windows Vista plusz újabbak nem azért használnak annyi ramot mert szarul írták meg, hanem azért mert már van bőven ram a gépekben. Előtöltéssel berakja a gyakran használt programok egy részét a memóriába, hogy gyorsabban induljanak.

De ha nagyon akarod ki lehet szedni ezeket a funkciókat. Régi sulimban 300MB-ot evett a Windows 7 alapjáraton

2016. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!