Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megoldást keresek a problémára...

Megoldást keresek a problémára. Valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processzor 4000+ 2.11Ghz. A probléma az lenne hogy, Ha játszok vagy internetezek a gépen automatikusan kikapcsol egy idő után. Ha csak az internetet használom úgy körülbelül 1-1,5 óra után. Ha játszom kb 30 perc után. Minden terhelés nélkül 0%-kihasználtságnál 60-63 Fokon fut a CPU. Sajna annyira nem értek hozzá hogy tudjam mi az ideál, ezért is kérdezek róla. Játék közben valószínűleg ennél még több. Szóval azt akarom tudni, hogy emeljem e a hűtést a gépen, mert túl magas a hőfok, vagy esetleg valami más a probléma és nem a CPU hőmérséklete? Ha kikapcsol akkor áramtalanítani kellett a gépet és csak utána kapcsolt be. Kivettem 2GB RAM-ot a gépből és így nem kell áramtalanítani ahhoz hogy újra betudjam kapcsolni. A Testvérem szerint, alaplap probléma és emiatt nem tudom eldönteni hogy mi a gond. Minden esetre megadok mindent amit tudok a gépemről :) (Nem vagyok nagy, számítástechnikus szóval bocsánat ha valamit kihagyok)


CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz

Kártya:NVIDIA GeForce 210 512Mb 64bit

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Alaplap: Asus M2N-SLI

Ram: 1x 2Gb DDR3 (Előtte volt +2x 1Gb DDR3 HiperX,de ahogy kivettem, már nem kell áramtalanítani a gépet)

Rendszer: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

Táp:ATX-350W

1 Venti hűti a procit, de az rendesen működik. Szóval előre is köszönöm ha valaki tud nekem válaszolni :)



2016. máj. 23. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy az AMD processzorok jobban melegszenek... ...tehát sokan vesznek másik hűtőt a gyári helyett!


Nekem az AMD-s gépem alapállapotban 32-33 fokos és még a legújabb játékok használata esetén sem megy 60 fok fölé...


Az Inteles processzorom meg alapból 55 fokos... :-)


(tehát, lehet, hogy már nem igaz a "köztudott elmélet" az AMD processzorokról? :-))

2016. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az eredeti hűtő van,rajta én is vettem 1-et. De most egy kicsit jobban teszteltem, és egy HD-videót is elindítottam tesztként, ami alatt 125-Fokra melegedett. Ez már egy kicsit durva. Mégis lehetséges hogy alaplap hiba. Valaki aki tudja a megoldást megköszönném :)
2016. máj. 23. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
hmmm valószínűleg most sütöd a procid.. milyen hűtőt tettél rá? egyáltalán pasztáztál rendesen? nem lötyög a hűtő?
2016. máj. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen programmal és abban hol nézed pontosan a processzor hőmérsékletét. Ha száz Celsius fok lett volna, már rég kikapcsolt volna a géped ( vagy leégett volna rosszabb esetben a processzor ).
2016. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4


a lekapcsolás nembiztos néhány biosban találtam olyat hogy ki lehet kapcsolni ezt a funkciót.. hogy minek azt nem tudom..

2016. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen kikapcsoltam a tesztelés miatt. Tegnap lepasztáztam a procit, vagyis a testvérem mert ő legalább ért hozzá :D nem lötyög a hűtő sem semmi. De a cpu akkor is túlforrósodik bármit csinálunk vele.
2016. máj. 25. 19:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Speed Fan-al teszteltem, azt hallottam hogy jó program.
2016. máj. 25. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:

"kikapcsoltam a tesztelés miatt"

na ez rohadtnagy marhaság volt.. meg lehet próbálni egy másik hűtőt de lehet hogy a szenzor is megdöglött már bár ha mozog akkor kérdéses.. így hogy kikapcsoltátok a védelmet így bármit tönkretehettetek.. testvéred mennyire ért hozzá? tudja tesztelni underclock-al vagy azért ennyire nem hozzáértő?

2016. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!