Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fujitsu P7936 tápegység!?

Fujitsu P7936 tápegység!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy Fujitsu P7936 nevezetű gépem, amiben gyárilag 250W-os tápegység van!

Ezen a tápon van 3 csatlakozó ami közvetlenül az alaplapra csatlakozik! Egy 4 érintkezős CPU csatlakozó, egy 24 érintkezős csatoló és egy bizonyos 8 érintkezős csatoló (P8). Ez a 8 érintkezős csatoló nekem nem tetszik, emiatt nem tudom nagyobb teljesítményű tápra cserélni a meglévőt mert egyszerűen nem találok olyan tápot amin ez a 8 érintkezős csatlakozó megtalálható!

Az lenne a kérdésem, hogy mégis hol találok ilyen tápegységet amiben megtalálható ez a csatoló is, lehetőleg nem horribilis összegekért!?

Az ok, amiért tápegységet szeretnék cserélni: Videó kártya vásárlás, aminek nem lenne elegendő a 250 watt...

Köszönöm a segítséget!



2016. máj. 24. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen vga-hoz kell a táp ?

Ugyan ilyen gépem van és egy áramzabáló Q9400-as procival, és egy GTX 750-el vígan elboldogul a 250W-os táp.

2016. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, körülbelül olyan VGA-hoz amit te használsz! Nekem Q8200-am van 8GB Ram! :) Akkor nyugodtan vehetek egy olyan nagy teljesítményű kártyát amihez nem kell 6pin-es tápcsatlakozó?

Mióta használod ezt a konfigot, 250Watt-al?

2016. máj. 24. 11:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is azért vettem ilyen kártyát, mert figyelembe kellett venni a fogyasztást. Néhány hete használom így napi szinten.

https://www.youtube.com/watch?v=A6DpoT23eco

A te procid is annyit fogyaszt mint az enyém, és ha nincs a géped telezsúfolva ventikkel, meg mindenféle világító kütyükkel, akkor szerintem menni fog a dolog.

Egyébként mielőtt megvettem a kártyát, és is alaposan utánnajártam a témának, és külföldi fórumokon azt találtam, hogy a 24 pines csatlakozóba nyugodtan belel lehet dugni a 22-est is, és elvileg működik úgy is. De erre azért nem vennék mérget.

2016. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem! :)

Akkor nyugodtan vásárolok egy ilyen, erős, megbízható kártyát! :)

Melyik gyártót választottad GTX750 vásárlásakor? 1GB vagy 2GB?

Ha neked is ugyanilyen géped van akkor észrevetted, hogy a 24-es csatlakozó mellett az alaplapon van egy bizonyos 8 érintkezős csatlakozó! Na e miatt nem tudtam tápot cserélni mert nincs a mai tápokon e féle csatlakozó, mert ismerősöm szerint, aki számítástechnikai boltban dolozik, azt mondta, hogy ez a Fujitsu P7936 Típusgép és nem lehet bele kapni megfelelő áron nagyobb teljesítményű tápot! :/

2016. máj. 24. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:

ASUS, és 1 Gb-os.

Ez a baj ezekkel az irodai gépekkel , hogy ami benne van, az szinte semmi sem szabványos.

Láttam azt a csatlakozót, és össze is vetettem egy mai táppal, és a maiakon nincs olyan. De hallottam már átalakítókról is.

Azért ne szállj el nagyon a vásárláskor. Feltétlenűl nézd meg a kártya TDP számát, ami a fogyasztása. Ha ezt össze adod a procid fogyasztásával, és még hozzáadsz kb 40-50 wattot a többi eszköztől, (usb-s egér, bill. cd rom stb) és belül tudsz maradni a 200 w összteljesítményen, akkor oké ! Legalábbis én eszerint okoskodtam anno. :)

2016. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És a mai játékokkal hogy boldogul ez a konfig? pl.: Dark Soluls 3, Far cry stb. :)

Hát így már nem is nagyon gondolkodom akkor tápegység vásárlásába, felesleges :)

Hát durván 100W-ot fogyaszt a proci, gondolom én a videókártya 75-85 között és úgy a többi.. Ha neked jol muzsikál akkor nekem sem lehet gond :)

A videóban ez a konfig hajtsa a játékokat?

2016. máj. 24. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Mai játékokat nem próbáltam, mert nem vagyok egy nagy gamer, de pár napja leszedtem a Dirt Rally-t, és tartósan 70 fps el megy.
2016. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt. A vége a lényeg. https://www.youtube.com/watch?v=ORM9BfWQwv4
2016. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Mindenesetre köszönöm a segítséget, tényleg sokat segítettél :)

További szép napot :)

2016. máj. 24. 12:09
 10/11 anonim válasza:
Nem lehet esetleg, hogy a P 8 csatlakozó a 0 Watt fogyasztás áramköre? Egy másik esprimoba/5731?/ ez nincs is bekötve, üresen áll. Ki fogom próbálni ezt kihagyva, egy nagyobb táppal. Üdv Péter Karcsi
2016. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!