Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Noctua ventilátorok tényleg...

R.;M.; kérdése:

Noctua ventilátorok tényleg olyan jók mint azt mondják?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam hogy melyik a jobb a lég vagy a folyadékhűtés processzor hűtés.

Azt a választ kaptam hogy elég a CM 212 EVO hűtő a Q9550-es processzoromhoz.Na már most mivel elég hangos rajta a ventilátor alapjáraton is elkezdtem kutatni a neten 120 mm-es ventilátorok után.Beszéltem pár haverommal aki e téren jártasabb és mind azt mondta vegyek rá Noctua ventilátort. Tényleg olyan jók teljesítményben és hangban is mint állítják azt?


Konkrétan ezeket néztem, de nem tudom jobb-e annyival amennyivel drágább is egy átlag 120-as ventilátornál.


[link]


[link]


[link]



2016. máj. 25. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen nagyon jó minőségűek, viszont iszonyatosan rondák :D De természetesen megéri megvenni őket, sokkal jobbak az átlag ventiknél.
2016. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A légszállításuk valóban nagyon jó, viszont nem mondanám, hogy halkak is. Én pont emiatt használok BeQuiet meg Scythe ventiket, azok valóban halkak, persze kisebb a légszállításuk is.


Lehet nálad csak azért melegszik a proci ennyire, mert újra kéne már pasztázni vagy nem mozog a levegő a gépházban, ahhoz viszont elég a 2000ft-os házhűtő venti is, hogy megmozgassa.

2016. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pasztázva kb 2 hete volt MX2-es pasztával.

Ház egy CM 690III.Abban benne elől a 200-as és hátl a 120-as ventilátor.Felül 2 db alul 1 db Arctic F12 TC szolgál. Ez szerintem elég jó szellőzés.Vagy mégsem?

2016. máj. 25. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
De, ez egy tökéletes szellőzési rendszer. Biztos hogy megfelelő irányba fújnak a ventik? (Fennt egy be egy kifele kell hogy fújjon, hátul kifele, elől befele)
2016. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pnt ahogy le van írva, annyi különbséggel hogy felül mind kettő ventilátor kifelé fúj.
2016. máj. 25. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, akkor nem tudom mi lehet a probléma
2016. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan nagy gondom nincs, csak az hogy hangos a ventilátora a 212 EVO-nak. Na meg mivel 1600 a max fordulata a gyári rajta lévő ventilátornak és alapjárat mellett 1500-at forog, így kevésnek tartom a tartalékot is benne.Ezért is akarnék egy jobb ventilátort rá tenni.
2016. máj. 25. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!