Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 500 wattos táppal OC -zhatnék...

500 wattos táppal OC -zhatnék egy R9 380 -at?

Figyelt kérdés

Táp: FPS Hexa 500 Plus

GPU: SAPPHIRE R9 380 4GB Nitro

Alaplap: Gigabyte H81M-S2H

CPU: i3 4170

Ram: 8gb


Elég lenne az 500 watt OC zni?



2016. máj. 25. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A tápegység teljesítményének semmi köze ahhoz, hogy mennyire stabil. A hexát irodai felhasználásra tervezték, ezért nem ajánlott vele a tuning. Ha már fsp, akkor legyen Aurum S 400W és akkor már lehet.
2016. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát őőőőő..... Azzal még megpróbálhatod, viszont csak akkor csináld ha stabilan be bírod lőni és nagyot húzol rajta. (+200 MHz-et legalább, különben meg se fogod érezni hogy húztad.


Példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..


FONTOS!

VRAM tuningba nulla tudással ne kezdj bele, mert egy rossz mozdulat és kampec a VGA-nak, és OC gyanús kár esetén nem érvényes a garancia.

Továbbá Furmarkot szabad ráengedni a VGA-ra minden apró órajel emelés után legalább 20 percig, hőmérséklet, feszültség, FPS növekedésének figyelése.

És ne akarj egyből sokat emelni, csak szép fokozatosan. (amikor csináltam akkor csináltam életemben először, de előtte 2 hétig olvasgattam meg egyéb ilyenek és 3 óra alatt sikerült is belőni egy jó értéket a GPU-nak és a VRAM-nak is +fesz nélkül.)

2016. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!