Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy gigabyte ga-770t-d3l...

Van egy gigabyte ga-770t-d3l v1 típusú alaplapom, és tegnap lett betéve 8GB Kingston HyperX 1866Mhz-s ram. És tegnap óta nem tudom behozni a BIOS-t, mert csak a fehér villogó vonal van a bal felső sarokban. Mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés
A ram ki-be helyezgetős, cserélgetős dolgokat nem nagyon szeretném, mert tegnap is fél órát szenvedtem, hogy a gép el tudjon indulni az új ramokkal. Terméeszetesen már elsőre is jól bennevolt, csak a PS/2-es billentyűmet picit rosszul raktam vissza, és így nem indult a gép. Na de a lényeg, hogy hogy tudnám előhozni a BIOS-t?!:/

2016. máj. 28. 09:52
 1/7 Dongaben ***** válasza:

Ezt ajánlanám átnézni. Különösen a "Memória" részt.

[link]

"DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz"

2016. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dongaben ***** válasza:
A BIOS-hoz mindenképpen kell a billentyűzet! 1000-1200-ért lehet kapni. Vagy egy ismerőstől kell kérni, ha van ilyen.
2016. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ha képet ad,akkor elvileg nagy baj nincs.próbálj meg CMOS resetet csinálni,szerintem csak más timing-al akarja használni a ramokat,vagy valami.
2016. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Billentyűm természetesen van, mert másképp nem tudtam volna írni. Az alaplapomra rá van írva, hogy 1866+, tehát viszi a ramokat. Amikor bekapcsolom a gépet, akkor kiírja, hogy "Del: BIOS Setup / Q Flash", de amikor nyomkodom, ugyan úgy, fehér villogó vonal. Csak azért szeretnék BIOS-ozni, mert alapból okés, automatikusan váltogatja a frekvenciát, és alapjáraton 1333Mhz, de én szeretném folyamatosan 1866-on tartani.


Az alaplap típusa tuti hogy jó, mert AIDA64-ben néztem meg, és nem hiszem hogy csak el lett írva az 1866+ az alaplapomra írva. Mást is megkérdeztem, és jó ez a ram bele, támogatja teljes mértékben, szóval nem tudom mi lehet a probléma.

2016. máj. 28. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem jó ez a rám ebbe az alaplapba.
2016. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rakd vissza a régit, és ha azzal megy akkor mégis az a baj.Nekem biost kellett frissítenem.
2016. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Esetleg úgy meglehet csinálni, hogy berakom a régi ramokat, behozom vele a BIOS-t, közben óvatosan kiszedem a régit, be az újat, és úgy frissítem a BIOS-t? Lehetséges ez, vagy csak meghülyíti azt?!

Ma raktam újra a gépet, mert már több mint fél éve ugyan az a Windows 10 volt rajta, de most már minden jó, és gyors.


Amúgy #4...

Jó bele, mert minden normálisan és rendesen működik, csak a BIOS frissítés hiányában azt írja a Feladatkezelő, hogy "8,0 GB Unknown".

2016. máj. 29. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!