Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop akkumulátornál ez...

Laptop akkumulátornál ez normális?

Figyelt kérdés

[link]

A laptopot februárban vettem.



2016. jún. 5. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha februárban vetted, akkor elég gyorsan elhasználódik az aksi. (nekem 2 éves laptopon van 10% elhasználódva)
2016. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

milyen renszeresgel használtad akkumulátoról?

Én egy ideig akkumlátorról használtam, volt hogy 1 nap 2x töltöttem, de ez csak a elején volt késöbb csak napi 1x és amikor elkezdett növekedni 1% 2% akkor még nem érdekelt késöbb felment 10%.Ekkor azt csináltam hogy tápról használtam és hogy ne menjen tönkre az akkumulátor hétvégéken lemeritettem,és most itt vagyunk. Gyárilag hibás lenne? Rávan irva a laptopra hogy 3x nagyobb akkumulátor élettartam.

2016. jún. 5. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Hétvégeken lemeritetted? Minek, hogy ez történjen? Litiumos nem kellene lemeritgetni sohasem.
2016. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális az akkumulátornál vagy nem?
2016. jún. 5. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gyakran lemeritetted ~5% alá akkor igen, a merülés nagyon ártalmas a litium akkuk élettartamára.
2016. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10% alá nem meritettem soha 15%-20%ig szoktam
2016. jún. 5. 10:26
 7/8 Szirty ***** válasza:

"Ha gyakran lemeritetted ~5% alá akkor igen, a merülés nagyon ártalmas a litium akkuk élettartamára."


Szerintem ez hülyeség.

Valóban az akku tönkremegy a mélykisütéstől és a túltöltéstől. De ezt a készülék akkumulátor töltésével foglalkozó elektronikájának kell kezelnie.


Ezért ha egy készülék azt írja ki, hogy az akku tölttötsége 5% az nem azt jelenti, hogy 5% töltés elvesztése után az akkuban NULLA energia marad, és mehet a kukába, hanem azt hogy a készülék működtetése számára még 5% energia van az akkuban (annak károsodása nélkül).

2016. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok.

Én gyakran használom akkumulátorról. Nekem is volt hogy naponta 3-5 alkalommal is feltöltöttem, de ritkán hagyom teljesen lemerülni (15-10% körül felrakom tölteni)

2016. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!