Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement a tápegységem....

Tönkrement a tápegységem. Miután vettem, a videókártyám nem adott képet. Tönkre mehetett vele együtt a kártya is?

Figyelt kérdés

Szóval. A régi tápom típusa: [link]

A videókártyám típusa: GF9600GT


Na és egyik nap mikor bekapcsolni szerettem volna a gépet, csak felpörgött a táp és rögtön le is állt, kb. 2 mp múlva. Kihúztam a táp kábelt majd visszadugtam és jó volt. Másnap ugyan ezt eljátszotta, de már nem segített mindez. A táp fel sem pörgött, semmit sem csinált. De én hülye fejemmel próbálkoztam bekapcsolni a gépet, és néha-néha felpörgött majd rögtön le is állt. Miután vettem egy tápot (talán CODEGEN 300XX? ezt találtam rajta) bedugtam mindent a helyére, összecsatiztam mindent. De mikor bekapcsolni szerettem volna, a videókártya csak felpörgött, de nem adott képet. Nem is akartam többet piszkálni a kártyát.

Segíthet valami a kártyán még, vagy már kuka? Tönkrement attól, hogy ki-be "kapcsoltam" a gépet?

Segítséget előre is köszönöm, és megy a zöld kéz :)



2016. jún. 12. 11:11
 1/8 meszike91 ***** válasza:
100%
LC power, meg kodegyány. Ezek a lehető leggagyibb tápok. Próbáld ki egy normális táp mellett. Az is lehet hogy a géped többi része is tönkremen.
2016. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem lehet megmondani. vagy túl élte, vagy nem.

Én kivebbém a kártyát, és csinálnék egy Bios reset-et. Kártya vissza, és próba cseresznye. Bios van ?

2016. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
BIOS reset, és nézd meg, hogy mindent összedugtál e rendesen.
2016. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
Egy ilyen vacak tápnál (mind az LC Power, mind a Codegen-re igaz) simán elképzelhető, hogy magával vitte a videokártyát csak azzal, hogy megpróbáltad bekapcsolni a gépet. Szerezz egy normális tápot (olcsón FSP ami minőségi) és azzal próbáld bekapcsolni a gépet és reménykedj, hogy az előző 2 táp mást nem tett tönkre.
2016. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat! Sajnos annyira ehhez már nem értek annira (BIOS reset stb). A gépet most APU-s (asszem) kártyával használom. Sajnos normális táppal sem tudom kipróbálni, mert sajnos nincsen másik.


És hogyan kell BIOS-t resetelni? :D

és mi az , hogy van-e bios? :D Gondolom van, mert tudok kockulni "normálisan". De ez már csak a gép hibája :D

A további segítséget hálásan várom! :)

2016. jún. 12. 15:58
 6/8 anonim válasza:
Szedd ki azt a kis kerek elemet az alaplapból, aztán tedd vissza... és már resetelted is a biost ;) Bár ha megy a gép akkor nem kell :D
2017. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Whoops, tavalyi kérdés :D Annyi baj legyen :D
2017. júl. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem gáz :D végül kiderült hogy ki-be kapcsolástól kicsit megadta magát a vidi kari :D
2017. dec. 21. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!