Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri egyenesen az EVGA-tól...

Megéri egyenesen az EVGA-tól VGA-t vásárolni? (Külföldi rendelésre értem, a hivatalos oldalról)

Figyelt kérdés
GTX 1070-t szeretnék, de látom, hogy a gyártói oldalon (EVGA) bő 50e-vel olcsóbb mulattság ez. Kérdés, hogy az ÁFA-k erre rájönnek? Mert valahol halottam hogy nem.
2016. jún. 13. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
komplikált lenne pl. a garancia... szerintem inkább várj vele egy kicsit (ilyenkor az ember ezt utálja a legjobban olvasni tudom) amikor használtam "megjelennek"
2016. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lord Hidan ***** válasza:
69%
Hardveraprón 220ért árultak valamelyik nap egy teljesen új 1080at 220ért. Lesz majd az 1070ből is érdemes nézegetni ugyan úgy kapsz rá bolti garit
2016. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lord Hidan ***** válasza:
53%
2x írtam h 220ért:D bocsi
2016. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen utálom ezt olvasni mert az igazság érdekel :D hisz ezért tettem fel a kérdést. Jó ötlet a használt vásárlás, csak ugyebár mégis ki az, aki fél éven belül megun egy ilyen kártyát, és nekem ezen intervallumon belül kellene egy "olcsóbban", ami azért rizikós szerintem.
2016. jún. 13. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyártók nemigen szoktak magánszemélynek közvetlenül eladni, ők az üzletek számára teszik elérhetővé a portékát. Az EVGA-nál mondjuk pont van lehetőség közvetlenül vásárolni, de ahogy nézem csak Észak-Amerikán belül.


Sajnos két lehetőséged van. Az első, hogy vársz. Még nem jelent meg minden kártya, főleg idehaza, pár olcsóbb modell pl még várat magára. Nomeg idővel használtan is elérhetőek lesznek, ami újfent olcsóbb lesz.


Ha viszont türelmetlen vagy, akkor Németország felé érdemes kacsintani. Ott valamivel olcsóbban hozzá lehet jutni a dolgokhoz (eleve nem 27%-al tolják meg az árakat, mint idehaza), és mivel EU tagállam, így a szállítási költségen felül semmibe nem kerül számodra a történet. Persze itt is kell keresgélni, mert németből sem szállítanak mindenhova, illetve van ahol igen vaskos szállítási költséggel kalkulálnak.

2016. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt még beszúrnám ide:

[link]


Ez amolyan német Árúkereső, hasznos kiindulási alap lehet :)

2016. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
EVGA-tól természetesen lehet vásárolni, azért van az online boltjuk, de azért feltüntetik mellé a partnereket is. Az más kérdés, hogy nem éri meg. Amerikában nagyon jól kiépített rendszer van, szuper a garanciáztatás, viszont EU-n belül semmi előnnyel nem jár az, hogy kifejezetten tőlük vásárolod, ugyanúgy fizeted a postaköltséget, nincsen prémium garancia (hogy ők küldik a kártyát/alaplapot, aztán csak akkor fizettetik ki veled, ha a másik valójában nem volt hibás), semmi. Szóval, ha 220e forintnak megfelelő összegért meg tudod venni az EU-n belüli tagállamból (evga.de/uk/.stb), akkor arra már csak a postaköltség kerül rá.
2016. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van valakinek tapasztalata a tőlük való eu shopos rendelésről? Megéri, nincs plusz költség iylesmi?
2017. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
NEm igazán éri meg, Németországból továbbra is jobb áron tudod beszerezni. Példának okáért az EVGA oldaláról 820 euroért vásárolhatsz GTX 1080Ti Founder Edition kártyát, és (elvileg) további 20 euro a szállítás. Német webshopokból ugyanezt a kártyát, hasonló, vagy akár alacsonyabb szállítási költség mellett 750-760 euroért tudod beszerezni + szálíltás. Magyar boltokban átszámítva kb 860 euro a kártya, ami nem igazán tér el az EVGA árától szállítási költséggel együtt.
2017. jún. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem. Németül nem tudok mondjuk, nem tudom h mennyire van angol nyelvű felület ezeken az oldalakon (amit fentebb linkeltél azon pl nem találom).

Egy gtx 750 Ti-t rendeltem volna tőlük, méghozzá a használt részlegből, 27 körül lenne és egy év garival de az istenért sem találtam semmit a postaköltségről, azzal meg már nem lenne baráti az ára. Köszi.

2017. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!