Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől kockásodik a kép, ill....

Mitől kockásodik a kép, ill. esik szét a kép vagy újraindul miután befagyott, vagy el sem indul a windows? (több lent)

Figyelt kérdés

Config:

CPU: AMD fx 6350 3.9ghz

VGA: AMD 7970 3gb GHZ edition

Alaplap: Asrock 980DE3/U3S3

Táp: 500w Be quiet!


Most cseréltem egy 7870-ről a VGA-t, azelőtt nem volt ilyen probléma és azóta produkálja. Én tápra gyanakszom hogy kevés, már rendeltem is egy Chieftec CTG-650C-t, de elviekben ennek a tápnak is el kéne bírnia. Érdekes dolog, hogyha, kihúzok mindent, aztán visszadugok akkor minden normális, de csak egy bizonyos ideig aztán megint kezdi, hogy először csak kockásodik a kép, a feliratok eltorzulnak, a végén meg összeomlik és újraindul vagy el sem indul utána a windows. Csak ki szeretném zárni hogy valóban a táp kevés és a VGA nem hibás. Minden NORMÁLIS véleményt, javaslatot szívesen fogadok, mert fontos!



2016. jún. 14. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A tápod egy nagyon jó minőségű táp, nem hiszem, hogy azzal lenne baj, ha azzal lenne, akkor sem csinálna ilyet. Én videomemória hibára gyanakszom.
2016. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tápegység pontos típusa kell a BQ is csinált szar tápegységeket, a számítógép összfogyasztása egyébként 400W-t sem éri el soha, a CTG széria pedig inkább irodai felhasználásra van és nem igazán javasolt már ilyen konfigurációhoz a gyenge feszültségszabályozása és a rossz minőségű alkatrészek miatt.


Ha túl kevés lenne a teljesítmény, akkor a tápegység OCP védelme életbe lép, és a gép lekapcsol, a képkockásodás videokártyahibára utal.

2016. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Be Quiet! 500w System Power 7 Model: BQ SU7 - 500W.

A gépet játékra használom főleg, milyen gamer tápot ajánlotok 20-25 000 ft környékén akkor?

2016. jún. 14. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy gamer tápegység. Mondjuk az S7 sem sokkal magasabb minőségű, mint a CTG, de határozottan jobb és nincs okod lecserélned, mert nem ez okozza a hibát.
2016. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám kiszűrni, hogy mi okozza vagy tesztelni valahogy? (köszönöm az eddigi válaszokat)
2016. jún. 14. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a 7870-tel működik, akkor a videokártya a hibás.
2016. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!