Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, ha a számítógépem...

Normális, ha a számítógépem játék közben egy sugárhajtóműre emlékeztet?

Figyelt kérdés

Üdv, egy hete összeszereltem egy számítógépet,

A régi építésemet átvittem egy másik szobába, eladásra vár, az is olykor-olykor hangoskodott, de nem volt feltétlenül sugárhajtómű.


Ezzel először próbáltam játszani, még csak nem is egy nagy játékot indítottam be vele: Counter-Strike: Global Offensive.


Alapjáraton szinte néma a gép, a gpu hűtői ki is kapcsolnak, a procihűtő (cooler master hyper 212 evo) is szinte néma.


Játék közben, attól függetlenül, hogy maxon, vagy mediumon vannak a beállítások szinte sugárhajtómű.


A proci és a vga sem olyan meleg, 50° környékén maradt (cpu) de szinte maxon pörgött a venti.


A kérdésem igazából nem az, hogy hogyan lehet megszüntetni, hanem az, hogy ez mennyire normális?


Nem fülsüketítő, de fejhallgató kell ahhoz, hogy élvezhessek egy játékot.


(i7 6700+r9 390, 2 hűtő, egy a ház tetején, egy a végében, a teteje beszív a háta kifúj, + cm212 hűtő, windforce g1 vga hűtő.)


A ház egy DeepCool Tessaract.


2016. jún. 14. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:

állíts be egy egyéni hűtőventi kezelést.

Amúgy nagy kérdés, hogy milyen a gépházad most, mert ha nem tudja kitolni a levegőt, akkor meghalt.

2016. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lord Hidan ***** válasza:
Szerintem nem igazán tudsz vele mit kezdeni. Ezt elb*szta a giga hogy csak 2ventis hűtőt rakott a 390re
2016. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég sokszor elmondtuk, hogy az a kártya egy nagy kupac végtermék. Hűtés tekintetében.
2016. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyéni vezérlésen van, az addig rendben is van, de játék közben bizonyos hőfok fölött azért nem akarom, hogy 20%-on forogjon a venti.


A gpu ventije nem a leghangosabb rész, sokkal inkább a cooler master üvölt amikor magas fokon pörög.

2016. jún. 14. 20:56
 5/10 A kérdező kommentje:

Végülis egy díszlécen kívül nincs benne műanyag...


A felső venti pont a cpu ventijéhez fújja a levegőt, a másik oldalán meg a hátsó venti szív.

2016. jún. 14. 21:10
 6/10 Lord Hidan ***** válasza:
A felső ventiket cseréld meg hogy szívjanak. Nézd meg úgy milyen lenne
2016. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha a felső szívna akkor ugyan onnan szívna ahonnan a proci ventije is szív.
2016. jún. 14. 22:02
 8/10 Lord Hidan ***** válasza:
Ez így igaz. Felül pont hogy kifele kell hogy fújja a levegőt így össze vissza áramlik bent pont a cpu hűtőnél. Mindenesetre próbáld meg hátha javít valamit rajta 10p ugyis csak.. egy próbát megér [link]
2016. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem úgy is :)
2016. jún. 15. 06:01
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké, nem tudom, hogy aznap mi lehetett, de azóta a vga hűtője be se kapcsol, a cpu hűtője sem forog maxon, a hőmérsékletek mégis alacsonyak.


Ezekszerint akkor épp volt valami.

2016. jún. 18. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!