Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Phenom II x4 955 (BE)...

Egy Phenom II x4 955 (BE) processzor húzásánál mik a hibalehetőségek, normális körülmények között van-e nagyobb élettartam csökkenés, egyáltalán van valami védelem ez ellen, ha valamit rosszul csinálok (tovább)?

Figyelt kérdés

AMD Overdrive-t használok, egy külföldi youtube videó mutatása alapján csináltam az egészet.


A voltage alapbeállításként 1.3000 és én 1.3500-re emeltem. 18.5x-ös szorzóval (minden magra) azaz 3200-ról 3800 MHz-re.


Mekkora az élettartam csökkenése ennél a Black Edition procinál?

Prime95 tesztben, 5-10 perc erejéig tökéletesen ment, 3D alkalmazásban is tesztelve nem indult újra.


Szóval a lényeg, hogy hosszabb ideig maradhat-e így vagy nem.

Ezirányú olvasmányt konkrétan még nem találtam azért kérdezem itt.


FONTOS:

Ha drágább a víz, mint a leves, akkor semmiképp sem folytatnám és visszavenném alap órajelre, de ha ezen az emelt feszen hagyom, akkor "normális körülmények között" lehet-e?


400-as Chieftec van mellette és egy ASUS Knight II-es hűtő egy sima ASUS alaplappal (nem tuningra szánt). 50 C fölé a proci így sem megy.


Köszönöm, hogy elolvastad és a segítséget előre is!


2016. jún. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

mikor a cpu meghal akkorra már nem is fog értéknek számítani. egyébként az alaplapnak nagyobb az esélye hogy meghal de az oc annyira nem veszélyes alapjában véve ha megállsz a megfelelő voltage-nél és nem melegszik túl akkor éveket kihúzhat oc-val a gép persze ahhoz jó táp is ajánlott.


mikor oc-zol szépen lassan kell lépkedni a hz-vel ha már nem stabil vagy nem indul a rendszer akkor kell növelni a voltage-t és folytatni a hz-val a következő problémáig


ezen kívül figyelni kell a hőfokokra, valamikor egy pár hz változtatásnál megtörténhet hogy óriásit ugrik a hőfok ott kell abbahagyni annyit bírt a lap,proci,ram kombó állítsd vissza az utolsó stabilra és nincs gond.. oc-hoz mindenképp a biosban való állítgatást ajánlom ott a legbiztosabb.. 10 perc viszont kevés teszt idő


sok cikk és leírás van az oc-hoz a lényeg hogy keresd meg mennyi a maximum voltage amit elbír a procid mielőtt próbálkozol (nézelődj fórumokon) és SEMMIKÉPP ne menj afelé

2016. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, meddig menjek, hogy az alaplap egyáltalán ne károsodjon? Mi lehet vajon az a köztes érték ami mellett nem kell félteni az alaplapot?
2016. jún. 15. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:

az alkatrészek mindenképp öregednek ezzel nem lehet mit tenni. ha nem oc-zol is de ha oc-zol is. viszont ezt nem úgy kell elképzelni hogy oc és akkor fél éven belül dobhatod ki a lapot. rövidíti az élettartamot de tegyük fel 7 év helyett 6-ot fog csak menni viszont ezt nem lehet kiszámolni. ha többre van szükséged akkor overclockolj nyugodtan csak ésszel

itt elmagyarázzák angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=kxAiyET_MrE

2016. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnézem mindjárt, ment a zöld!!!
2016. jún. 15. 23:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alaplap viseli meg inkább. A fázistranzisztorok amik ott vannak a processzor mellett. Ha 2x4 tápcsatis az alaplap akkor jó eséllyel fogja azért bírni. Olyan 3.8 GHz ideális tartósan a phenomoknak. Ekkor semmi élettartam nem csökken de e felett megugrik a stabilitás, a hő amit kezelni kell. Inkább az alulfeszelés az amit érdemes kihasználni az ilyen szorzózármentes prociknál. A túlhajtásnak nem sok értelme van.
2017. dec. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezeknek a processzoroknak, pl a phenom 965 és 970-nek 1.45v a gyári alapfeszültsége. Úgyhogy az általad túlhajtott érték bőven belefér. 1.47v felett jelentkezik erőteljesebb melegedés ami károsnak nevezhető.
2017. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!