Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raid -be kötött HDD -k sebessé...

Raid -be kötött HDD -k sebessége növekszik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egybe lenne kötve mondjuk 3 HDD (Tegyük fel 100mb/s írási és olvasási sebességű), és az összekötés után 300mb/s lenne mind a kettő sebesség? Vagy ez teljesen máshogy megy?

2016. jún. 17. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A RAID lényege, hogy 3db merevlemezből egy partíciót hoz létre. pl van 3db 1 terás hdd-d, akkor először ír az elsőre, utána a másodikra, utána a harmadikra (ha az első kettő megtelt).


Persze beállíthatsz raid fajtákat, de ettől nem fog gyorsabban írni. Pontosabban van biztonságosabb írási mód raid-nál, de akkor lassabb lesz, normálnál meg marad a hdd írási sebessége.

2016. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat. Akkor rosszul tudtam ezt az egészet! :)
2016. jún. 17. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A tárhelynövelősdinél (RAID 0) nő az írási és olvasási sebesség, mivel az adatokat egyszerre írja/olvassa a 3 lemez.

A redundáns cuccnál (RAID 1) nő az olvasási sebesség, mivel a merevlemezek ugyan azt az adatot gyorsabban tudják olvasni, ha 3-an vannak rá.

Ez volt a RAID 0 és 1, bővebben angolul itt:

[link]

G.

2016. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló leírt, az a JBOD (just a bunch of disks), nem RAID.


Amire Te gondolsz, kérdező, az a RAID-0. Ez nagyobb szekvenciális olvasási/írási sebességet kínál, ugyanakkor a mindennapi használat szempontjából fontosabb tényező, a késleltetés, nem változik jelentősen. Meghibásodás szempontjából meg különösen rossz: bármelyik HDD meghibásodik, búcsút mondhatsz az összes adatodnak. De hallottam olyat is, hogy házilagos RAID tömbök egyszerűen szétestek, és hiába nem volt baja egyik lemeznek sem, soha többé nem tudtak hozzáférni az adatokhoz.


Igazából a RAID használata sztem nem a legjobb ötlet házi környezetben, ezt alapvetően szerverekbe találták ki. Ha nagyobb sebességre van szükséged, vegyél SSD-t, a késleltetés alapból töredéke a HDD-vel elérhetőnek, átviteli sebességben meg a határ a csillagos ég.

2016. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszaitokat, valami ilyesmire emlékeztem én is, szerencsére jól emlékeztem :D Tehát akkor ez egy elég "kényes" dolog.
2016. jún. 17. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!