Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy dedikált hangkártya mivel...

Egy dedikált hangkártya mivel ad többet egy integráltnál? Hangzásban mit befolyásol? Milyen különbségek várhatóak Megéri venni egyet? Gondolok itt: ASUS Xonar DG, CREATIVE Sound Blaster Audigy SE?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, amp-dac párosítás könnyen kiszűrheti az elektoroms zajt (mivel ez a gépházon kívül fog esni) és ha az adott jel felerősítéséhez nem elég az integrált hangvezérlő, akkor ez jól fog szolgálni. Viszont általánosságban elmondható, hogy elég szűk rétegnek jó a belső hangkártya.


Szóval azt kell tudni, hogy a hangminőségért elsősorban az audiofájl és az adott headset vagy hangfal felel, nem a hangprocesszor - annak ehhez semmi köze nincs, de elég gyakori téveszme. Ha már veszel valamit, akkor külső eszközt kell nézni. De a headsetek/hangfalak ~50 ezres ársávjától lesz értelme egyáltalán keresni erősítőt.

2016. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most vettem egy új gépet amiben egy Creative Blaster Z hangkártya van. Az elozoben az alaplapit használtam. Én ezelott soha se gondoltam volna, hogy ennyit tesz. Teljesen más lett a hang, sokkal tisztább. Videókban, Skype-on, mindenhol. A fulesem és a 2.1-es hangfalaim is. Szerintem sokkal ad.
2016. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!