Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort húztam és egy idő...

Processzort húztam és egy idő után gépigényes játéknál kikapcsolt a gép, ha a túlhúzás miatt kapcsolt ki akkor ugye nem vághat semmit sem tönkre?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
A kikapcsolás kék halál volt? Volt valami kiírva? Stressztesztet végeztél? Mennyi ideig? Feszültségemelés történt?
2016. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Feszültségemelés 1.300-ról 1.3500-re, kékhalál most nem volt (csak amikor magasabbra emeltem) és semmi nem votl kiírva, egyszer már újraindult annál a processzorigényes játéknál, stressz tesztet nem sokáig futtattam.


Régi Phenom II x4 BE 3.2->3.8-on Battlefield 4


Az érdekel, hogy más alkatrészt befolyásolhat ez az újraindulás/kikapcsolás (fontos lenne, mert új videókártyát vettem) más most nem izgat, csak ez?


Köszi!

2016. jún. 17. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kékhalál nem volt, akkor tápellátással van baj. Mi a tápegység és az alaplap pontos típusa?
2016. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

alaplap: ASUS M3A78

táp: Chieftec GPS-400AA-101 A


Tudom régi, de sosem csinált még ilyet, csak mióta fel van húzva. Nem lehet a processzortól, az a lelke szinte a gépnek...

2016. jún. 17. 23:08
 5/8 anonim ***** válasza:
A tápegység nem teljesíti az atx szabványt, veszélyesnek minősül. Processzorhúzásra meg el is kell felejteni. A másik oka a hőmérséklet lehet (ami erősen összefügg ezzel), azt célszerű lenne figyelni. Prime95 v28.9 programmal teszteld minimum 3-6 óráig. Ha stabil, akkor rendben - de kétlem. Az órajeleket meg a feszültséget finomabban kéne állítgatni.
2016. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már vissza is vettem. A kérdésem még él: nem okozhat másban ez az egész húzás kárt?
2016. jún. 17. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Ha csak az órajeleket állítgatod, akkor a legrosszabb, ami történhet, az az, hogy instabil lesz a processzor és mindig le fog fagyni. Ez nem okoz kárt, csak idegesítő lesz.

A feszültségemelés már más kérdés, élettartam csökkenés várható. Normális tápegység-alaplap kombináció elég stabil ahhoz, hogy ez a csökkenés elhanyagolható legyen. A te esetedben ez egy elég instabil darab és az alaplap és a processzor élettartama jelentősen megrövidülhet. Egyrészt a rossz feszültségszabályozás, másrészt az ebből keletkezett hőmérséklet miatt.


A hirtelen leállás is alaplap/tápegység hibára utal, esetleg túlmelegedés áll a háttérben.

2016. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tovább nem kísérletezem, a lényeg, hogy a videókártyát ne károsítsa egyáltalán...de az vissza alap órajelen remélem már nem lesz gond.
2016. jún. 17. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!