Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gyakori monitor váltás...

A gyakori monitor váltás károsíthatja a videokártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éve vettem egy Geforce GTX970-es videokártyát a PC-m be. Félévig egy monitort használtam, majd vettünk egy Sony 3D-s televíziót. Azóta nagyon gyakran váltok a két monitor között (filmnézéshez, játékhoz, stb.).

Eleinte kikapcsoltam a számítógépet, mielőtt átkötöttem volna a HDMI kábelt, de az utóbbi időben csak a monitorokat kapcsolom le, majd átkötöm a számítógépet a másik kijelzőre.

EZ KÁROSÍTHATJA A VIDEOKÁRTYÁT?

Már féléve váltok így és hónapok óta először most kezdtem el játszani is a gépen. Azt vettem észre, hogy pl. a Wolfenstein-nél, ha gyorsan mozdítom a képernyőt, akkor egy két fehér poligon jelenik meg, ami igen hamar el is tűnik. A Far Cry 4-nél pedig egy-egy ködfolt bizonyos kamera állásban ott van, másikban pedig eltűnik... Továbbá az árnyékok néha igen érdekesen vibrálnak (eltűnnek, előjönnek).

Ezt a jelenséget okozhatja a (gyakori) számítógép leállítás nélküli kijelzőváltás? Vagy ezeknél a komolyabb játékoknál ez természetes jelenség (mármint, hogy a VGA pici fáziskéséssel dolgozik). Esetleg érdemes lenne két HDMI kábelt használni, hogy ne kelljen rendszeresen átkötni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!:)



2016. jún. 19. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

G.

2016. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hdmi kábel kb 1000 ft, nekem Ennyit simán megér, hogy ne kelljen mindig hajolgatnom, meg dugdosnom a kábelt.
2016. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Ha nem töröd el közben a csatlakozót, nem károsíthatja sehogyan a videokártyát.

Az említett hibák játékbeli bugok, nincs köze a hardverhez.

2016. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
100%
Mivel a monitor plug and play eszköz, így teljesen mindegy, hogy működés közben vagy leállított gépnál végzed el a váltást.
2016. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, így már megnyugodtam.:) Tehát ha jól értem még csak véletlenül sem áll fenn zárlat, vagy hasonló károsodás veszélye.:)


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)

2016. jún. 20. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk mikor összekötöm a Samsung tv-met a gépemmel ívet húz a hdmi. De szerintem ez a földelés hiánya
2016. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: valószínűleg igen, és ha javasolhatom sürgősen csináltasd meg, mert nem csak a gép számára veszélyes!

G.

2016. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta eladtuk a tv-t, de egyébként csak abban az egy konnektorban nincs földelés, gondolom elfogyott a kábel mikor építették a házat anno, vagy valami
2016. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!