Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyors, egyszerű kérdés. PS4...

The Wounded Eagle kérdése:

Gyors, egyszerű kérdés. PS4 tartósabb-e és ha igen mennyire mint a PC, Élettartamot tekintve?

Figyelt kérdés
stabilabb-e? tartósabb-e? gazdaságosabb-e? szervizelés stb minden érdekel...

2016. jún. 22. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bármelyik hardver meghalhat, 2-4 évet a legtöbb gond nélkül kibír, többet már ritkábban. Ha nem igénytelenül rakod össze a géped(~nem veszel bele 6k ért 600 as tápot pl), akkor előbb fog elavulni mint tönkremenni.


Nem gazdaságosabb, csak kényelmesebb a gépfejlesztés árát elvered játékokra(ha meg keveset játszol egyáltalán nem éri meg egy csak játékra készült gépet venni).

2016. jún. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Hát ez nem is olyan egyszerű kérdés :)



Ha a PS3 megbízhatóságát nézem( az enyém most hét éves), akkor az ott abszolút nyerő, mármint a konzol. Bár most már vége van, mert új játékok nem jönnek hozzá. De 4 évesen szétszedtem és újrapasztáztam. Kb. ennyi baj volt vele.


Játékra, egy jó TV mellett szerintem teljesen rendben van a 4-es gép. Bár most megfigyelhető, hogy egy konzol életciklusán belül is trükköznek a hardverekkel, új kiadások vannak, ez idáig nem volt jellemző.


A PC vel meg az a gáz, hogy a játékok már nagyon ahhoz sem olcsóbbak...sőt. Mivel számtalan variáció van, mindig bujkál az emberben a kisördög: Mi lenne, ha kicserélném ezt...de akkor már azt is, és a végén elég kényelmetlen összegeket bele lehet rakni.


Viszonyításképpen: Egy normális cpu( 1151 i7), meg egy normális VGA olyan 160 ezer, és ehhez még nincs semmid( alaplap, ház, táp, memória)


A konzolt meg megveszed egyszer egy 100-asért és elfelejted. Kényelmesebb is, ha nem vagy FPS bajnok, és el tudod fogadni a grafikai korlátokat.

2016. jún. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viszonyításképpen: Egy normális cpu( 1151 i7), meg egy normális VGA olyan 160 ezer, és ehhez még nincs semmid( alaplap, ház, táp, memória) "


Cserében viszont 4k-ban játszol maxon, nem 900p30fps-ben medium és low között...

200-ért olyat lehet összerakni ami ott veri a konzolokat ahol nem sajnáljuk.


Plusz most jön az "új generáci" (skorpió, meg neo), ami visszafele kompatibilitást igér, csak ugye már az xbox one s-nél is olyat mondanak a fejlesztők, hogy a plusz erőt arra fogják felhasználni, hogy ne laggoljon annyit a játék, ami azért elég meredek. Igaz, hogy a pc drágább, de csak egyszer drágább, utána évi 10-20e forintból szinten lehet tartani, míg a konzolba bele sem nézhetsz, mert bukod a garanciát

2016. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viszonyításképpen: Egy normális cpu( 1151 i7), meg egy normális VGA olyan 160 ezer, és ehhez még nincs semmid( alaplap, ház, táp, memória)"


Igazából egy i5-tel is mérföldekkel előrébb vagy egy jó VGA-val mint konzollal, tehát ez rossz hasonlat.


És valóban 200k-ból már nagyon jó pc-t lehet összerakni, amivel mellesleg a játékon kívül lehet egy sor más dolgot is csinálni.

2016. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

i7 játékokra, az igen :D fizessünk + 30-40 ezret 3-5 fps növekedésért, a legjobb üzlet a világon :D


A probléma ott gyökerezik, hogy a mai világban a számítógépet nem tudod kihagyni. Pl: Önéletrajz írás, ahhoz kell egy office-word, amihez gépre van szükséged. Vagy táblázat készítés. Vagy le akarsz tölten ia netről zenéket, azokat konvertálni hogy be tudd dugni a hi-fidbe, stb.


Olyan szinten beépült az életbe az informatika, hogy így is úgy is szükséged van legalább egy gyenge 50 ezres gépre, ami tudja ezeket. Mellé a konzol, az megint 100, 150e-nél tartunk amiből egy low budget pc kijön.


Rövid (1-5 év) távra nézve jobb a konzol, viszont ha mindig a legújabb játékokkal akarsz játszani, hosszú távlatban (5-10 év) anyagilag jobban kijössz egy közepes szintű géppel. Egyrészt olcsóbbak a játékok, több leárazás is van, a használt alkatrészeidet ugyan úgy el lehet adni a neten, amivel valamivel olcsóbb lesz a gép fejlesztése.

Nyilván nem a 200e+ videokártyára kell gondolni, meg a mega-giga-ultra csili-vili báeállításokra, de mediumon így is elmegy szépen.


Arról már nem is beszélve, hogy kijött a ps4 meg az xbox 1, erre jön az újabb generáció váltás, mert gyenge a hardver, nem tudnak olyan szinten programot készíteni rá. Mondjuk várható volt, miután harmadszorra sültek be a szoftver fejlesztők, hogy PC-ről bemutatták ilyen-olyan fa*za lesz a játék konzolon, a konzol meg azt mondta 'nope, gyenge vagyok hozzá' és ment a downgrade rendesen.


Szervizelés: Nekem van Wii U-m, eddig egyszer megfújtam kívülről egy kis sűrített levegővel, kijött némi por és ámen. De ugyan ez van PC-nél is, ha minimálisan értesz hozzá, olcsó. Ha nem, akkor fizess érte. Én pl magam pasztázok, portalanítok, de egy vírus irtástól se tojom tele a gatyát. Ha viszont valaki nem ért hozzá és nincs ismerőse se, aki megcsinálná, az már gáz, úgy nem feltétlenül buli, mert a szerviz alaphangon 5 ezernél kezdődik, hogy leszedik a gépház oldalát.

2016. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem azt írtam, hogy játékra kell az I7. Mondjuk, ha gépet építenék, biztos nem i5-öt vennék.


Az oké, hogy most még nem kell feltétlenül i7...de később? Eladod bagóért az i5-öt, és ugyanúgy veszel egy i7-et.


Tehát kicsit előreszámolgatva, nem is olyan rossz üzlet... de ízlések és pofonok...különböznek.

2016. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jelenleg konzolt hasonlítunk össze pc-vel, vagyis játék a cél, ahol az i7 nem ugrik ki teljesítményben egy i5-höz képest. Amennyivel drágább az i7, annál többet raksz félre a későbbi proci cserére, és megint van egy jó procid.


Ha általánosan nézzük, akár munkára, akár általánosan tényleg jobb az i7, mert tartósabb, de csak játékokra annyira nem éri meg, szerintem.

2016. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6, játékra felesleges az i7! Ha majd kevés lesz az i5, akkor _esetleg_ megérheti használtan venni i7-et, de újonnan játékra nem éri meg a felárat.

A te hasonlatod az elejétől fogva nem jó, mert (mint írták is) a konzolok grafikai szintjét egy 160-180k-s kép hozza. (összesen ennyi, nem a CPU + VGA)

G.

2016. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van. A procira elsősorban a PC multifunkciós mivolta miatt gondoltam, hogy ha lehet már építéskor maxoljuk ki ezt a részét, később nem lesz vele gond.
2016. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van egyébként gépem, sőt laptopom is csak kezd kicsit megvetemedni :D az asztali olyan szinten szar (10+éves) hogy egy XP-t is alig tart fent már. Laptopom is 3-4éves az meg náluk már szép év. szerintem. :D csak megfogadtam hogy lapit nem veszek mert annak az ára már kb 2atomerőműé ha jó helyről veszem össze a betétjeit :D plusz a bővítés zavara is necces ha netán elévül. Viszont inkább a játékélmény köt le nem a gigacsillámlós környezet. pl Harc közbe úgy se nézem hogy úúú ott elszállt egy újságlap... de jó! :O és konzolra jelentősen több/jobb cucc kijön/jött eddig. Igazából csak attól félek amit fentebb is írtak hogy X szinten leállna rá a cuccok kiadása. aztán még egy 100as oda lenne vagy több egy újabb sorozatszámú konzolra. :S lehet mégis az asztaliPCnél maradok majd... úgyis jobban kihasználom, mert mellette pár bikább programmal is foglalkozom. Skinkészítés, 3D modellezés stb... bár azt a lapi elbírja egyelőre :D viszont a PC is állandóan kap valami kolerát... azt sok adat vesztéssel járhat egy egy ilyen csúnya baki. Konzolnál nemtudom van e ilyen Vírus téma....


fenesetudja hogylegyen...

2016. jún. 22. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!