Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom időnként elsötétül...

A monitorom időnként elsötétül pár mp-re, majd visszaáll. Mi lehet az oka? Kábel, VGA, tápegység, vagy a monitor maga?

Figyelt kérdés

Két monitoros felállás, Asus R9 290X DC2OC-re kötve. Az egyik monitor egy Dell S2340L, a másik Dell S2240L (pici méretkülönbség, eh). A nagyobbik egy HDMI-DVI kábelen csatlakozik a VGA-hoz, a kisebbik sima HDMI-n. Előbbin jelentkezik a probléma (manapság egyre gyakrabban), hogy időnként elmegy a kép, elsötétül a monitor másodpercekre, majd visszaáll magától. A power LED ugyanúgy világít.


Nem vagyok meggyőződve 100%-ban, de úgy vettem észre, hogy ez a probléma szinte főként, de legalábbis legtöbbször akkor jelentkezik, amikor játszom (ARK: Survival Evolved alatt, pl.).


Megpróbáltam megcserélni a két monitor között a kábelt (bár ennek még csak néhány órája, és a probléma azóta nem jelentkezett), ennek eredményéről nem tudok még semmit.


Lehetséges, hogy szimpla kábelcsere megoldja, vagy netán a monitor, rosszabb esetben a videokártya az ok?


A tápegységem egy FSP Raider 650W, amikor 2014 novemberében megvettem a gépet, még mindenhol nagyon ajánlgatták, pedig eléggé low tier.


A válaszokat előre is köszi, bármilyen segítségnek örülök.



2016. jún. 22. 19:50
 1/1 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy mégis a kábel. Mióta kicseréltem, a másik monitorom sötétül el.


Ha szerzek másik kábelt és megjavul, az volt a ludas.

2016. jún. 24. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!