Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ez a RX 480 istenítés ami...

Mi ez a RX 480 istenítés ami itt folyik?

Figyelt kérdés

Már nem egy kérdésnél láttam, hogy mindenkit leakarnak beszélni a gtx-ek vevéséről. Egyáltalán tudja valaki, hogy fog teljesíteni? Kiment egy pár leak benchmark, meg tegnap 3 gameplay videó ami a kártyával készült, witcher 3-overwatch meg Doom.


Viszont nem tudjuk, hogy megoldják-e a driver problémáikat-e vagy sem. Amúgy az ára is inkább közelíti majd Mo-n a 85-90 ezret a 8Gb verziója, szóval tényleg nem értem ezt a nagy hypeot körülötte itt, azért 90 ezerért én elvárnám, hogy hozzon egy gtx 970 szintet.


Arról nem is beszélve, hogy pár játékot nem tud normálisan futtatni egy AMD-s kártya, pl proci igényes játékokat, vagy MMO-kat. Fényéves külömbség ugyan olyan árkategóriás Nvidia és Amd kártyák között, pusztán a driver overhead miatt.


Utána pedig ne felejtsük el, hogy egy i3 6100-as budget proci is elég egy gtx 970 szintű kártya mellé, viszont egy r9 380 mellé már egy i5 4590 a minimum, de még ott is bottleneckkel a driver (aki nem hiszi, digital foundry is bebizonyította). Akkor már nem is számít, hogy olcsóbb a kártya, ha az egész budgetből nem tud kijönni, mert erősebb proci kell.


Én aztmondom, hogy mindenkit tájékosztassanak TISZTESSÉGESEN, hogy mire képes egy gtx 950 és 60, meg 70 (felette már nem beszélek, mert annyiből már 1070-eket lehet venni), és után csak megemlíteni, hogy lehet lesz egy alternatíva rá. De nem letámadni az embert és aztmondani neki, hogy a gtx-ek a kukába valók.

Majd meglátjuk milyen lesz, addig ne vezessünk hadjáratot az Nvidia ellen, mert ez tény, hogy aki MMO-zni akar, annak Nvidiát kell a mai napig venni, ha nem akar kib***ni magával.


Mielőtt Nvidia fanboy lennék: Én szeretném a legjobban, hogy az AMD visszaszedje magát (a marketing teamje pedig létező dolog lenne, mert amit művelnek az szánalom), és versenyt hozzon, ha jó lesz, megfontolom én is, hogy váltok az én kis r9 280x-emről, de én utánanézek dolgoknak, az itt gépet kérdező emberek nyílván nem.



2016. jún. 25. 19:13
1 2
 1/17 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Csak nekem nem volt soha gondom az amd drivereivel? r9 280X-em van és i3-al is ugyan úgy mennek a játékok mint i5-el mellette

Az eddigiek szerint inkább gtx 980 szintet fog hozni hogy jött az h 970 szintet vársz tőle?

2016. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Ez volt a gtx 1080-al is. Jajj milyen jó lesz. Megfizethető árú csúcsminőségű kártya. Mindenki várjon, mert akkor lemennek majd a régebbi gtx árak.

Ilyenek az emberek. Álmodoznak. Bár azért az sincs kizárva, hogy tényleg kiüti nvidiát. Majd kiderül...

2016. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 MGéza ***** válasza:
Nincs istenítés. Csak hogy kb fele-harmada áron GTX980 teljesítményt kapunk, az csak jó vagy nem? Egyébként ez nem az ígért új radeon széria, azt év vége felé ígérik, amit az nvidia 1000-es sorozat ellenfelének szánnak. Tehát, egyenlőre az van, hogy az RX 480 most az egyik legjobb ár-érték arányú kártya a piacon, illetve hamarosan az lesz.
2016. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

3# Épp arról van szó, hogy ne beszélj ár/teljesítményről, amíg nincs valódi benchmark róla... :D

Lehet csak vakítás lesz.

2016. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

külöNbség*


amúgy, mert 80-90 ezer körül nem jelentett be az nvidia semmilyen kártyát :D így qrva nehéz a NAGY NVIDIA-tól bármit is ajánlani. tetszik érteni?

2016. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Szezon a fazonnal. A 480 egy középkategóriás kártya- Ne az 1070-hez hasonlítsd, hanem majd az 1050-hez, ha kijön. Esetleg várd meg a 490-et, meg a 490X-et, és azokat vesd össze az 1070-nem meg az 1080-nal.


Ez teljesen olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért esznek az emberek kiflit, mikor a kenyér sokkal nagyobb.

2016. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lord Hidan ***** válasza:
Off: Én szeretem a kiflit és a kenyeret is
2016. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én inkább azt tartom furcsának, hogy egy olyan nagy cég szavát, mint az amd, semmisnek vesszük. Egyébként 4 napot már csak kibírtok, akár jól fog teljesíteni, akár nem.
2016. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6*


Te még miből olvastad ki, hogy én az 1070-hez hasonlítom?

Megfogtalak és ezért nem tudsz normálisan visszavágni?


Egyszer említettem meg az 1070-et, azt is csak azért, hogyha már 970 (ami jelenleg valamiért még mindíg 100 ezrekért vannak újonnan) felett keres valaki, akkor vegyen 140 körül 1070-et.


Tisztában vagyok, hogy mit képvisel az rx 480, gtx 980- Amd Fury teljesítmény.


Én csak aztmondtam, hogy a gtx 950-et, meg 60-at is lehet nyugodtan ajánlani, mert nem mindegy, hogy milyen játékra kell. Gtx 1060 és 50 még nagyon sokáig nem lesz, ezért ha valakinek most kell olyan játékokra amihez nvidia kártya, akkor igenis ezek jönnek szóba.


World of warcraft - Nvidia

https://www.youtube.com/watch?v=IHD5sgi9fMY


World of Warcraft - AMD


https://www.youtube.com/watch?v=VBaD2qEY7Uk


Az amd-nél csak high-on ment a játék, az nvidiásnál ultrán, mégis sokkal jobb fps-t produkált az Nvidia, pedig az r9 380 minden szinten jobb mint a gtx 960 erőben.


Én erről beszéltem, amikor a driver overheadről papoltam. Nem minden fekete és fehér, igenis meg kell kérdezni, hogy milyen játékra kell a kérdezőknek, nem csak azt, hogy játékra kell-e neki. Mert itt nem mindegy.


(Megjegyzem, ami nagyon fájó dolog lesz, az Nvidiás videónál a srác leírta kommentbe, hogy Fx 8320-al volt párosítva, mégcsak nem is volt Oc-zve, stock 3.5 Ghz, az Amd-s pedig egy egész durva I7-est használt, a wow pedig csak 2 magot használ, de itt látszik, mennyit számít a driver.)

2016. jún. 25. 21:20
 10/17 anonim ***** válasza:

De a játék se mindegy, hogy AMD-t vagy Nvidiát preferál jobban...

A másik a CPU, nem mindegy az se, mert nem éppen okos dolog azt követni amit egyik válaszoló itt rendszerint emleget (VGA-t a felbontáshoz, CPU-t a felhasználáshos)....


Ezzel tudni illik az a baj, hogy teszem az, hogy te FHD monitorral rendelkezel, a FHD-t még egy GT740 is tud, de bődületes baromság egy i7 6700K-t berakni mellé, vagy akár fordítva.


Továbbá azt, hogy mi hogy megy adott VGA-n azt még qrva sok dolog befolyásolja:

-Nem mindegy mivel veszi fel.

-Nem mindegy, mennyi fölösleges program fut pont abban a pillanatban.

stb stb...


Na meg az, hogy a 960 a 380-al egy szinten van, a kettő pont egymás ellenfele, a különbség ott mutatkozik leginkább, hogy ha teszem azt egy olyan játékkal akarsz FHD-ban játszani ami 2GB-nál több VRAM-ot eszik ott egy bizonyos szintig bírja a 960 4GB, de a kis adatsín miatt nem bírja kihasználni, és egy ponton már lassulást okoz nála, míg a 380 szinten tudja tartani magát és tele bírja rakni a saját agyát.

A 960-nál pedig a 380X az ami erősebb.

2016. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!