Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a "laptop" és...

Mi a különbség a "laptop" és a normál merevlemez között, nem külső méretre?

Figyelt kérdés

Vehetek sima 2,5"-ost laptopba vagy külső vinyónak?

Miben van eltérés? Fogyasztásban? Teljesítményben? Stapabíróbb, rázkódásállóbb?



2016. jún. 25. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2,5'-os egységek általában 5400 RPM-es sebességűek, ami azt jelenti, hogy lassabb, mivel egy átlag 3,5'-os 7200 RPM-es.


Külső egységnek pedig SSD-t is vehetsz, minden attól függ, hogy mi lenne rajta tárolva, valamint milyen időközönként lenne használva és persze az, hogy mennyit szánsz az egészre.

2016. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2,5" USB-től megy, 3,5" hálózati csatlakozás is kell. Legjobb megoldás, ha veszel házat, és beleszerelsz egy HDD-t, szerintem.
2016. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hominida ***** válasza:
A "laptop" HDD fordulatszáma általában 5400, csökkenteni próbálják a melegedését, és elég rövid idő alatt leáll, energiatakarékolásnak. A "normál" 2.5-es HDD 7200 rpm-es, nem vacakolnak az energiatakarékossággal, és, legalábbis a rablómese szerint, gyorsabb.
2016. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na de ha az árukeresős stb. oldalon van külön kategória, de mondjuk mindegyik 5400-as fordulatú, akkor van más különbség? Például hogy a laptop ütést, rázkódást jobban bír?
2016. jún. 25. 21:14
 5/7 BM-Striker ***** válasza:

#4


Egy 7200-as notebook hdd kn olyan gyors, mit egy 5400-as asztali.


Halkabb, jobban byírja a mozgást, és kevesebb áramot fogyaszt.


Legnagyobb előnyük hordozható HDD-ként, hogy nem kell hozzájuk külön tépegység, hogy működjenek.

2016. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hominida ***** válasza:

Bevallom, nem tudom. Találkoztam már ezzel a kérdéssel máshol, és senki nem tudta igazán, hogy mi van. Lehet, hogy ez valami olyan marketinges fogalom, hogy laptop vagy notebook. Az Árukeresőn a kategória magyarázataként annyit írnak, hogy a notebook-merevlemez kisebb méretű és drágább. Amiről nem tudom, hogy a józan ember miért keresné a listában külön ezt a fajtát.


De máshol, korábbi keresgélések során úgy nézett ki, hogy a notebook-merevlemezek energiatakarékosabbak. Ami nem feltétlenül jó, egy Seagate Barracuda ezt bizonyította nekem: menet közben állandóan koppan egyet, mintha hibás sávval kínlódna. Egy fórumukon számos különféle nyelvű kérdés és szitkozódás között tallózgatva annyi kiderült, hogy a hardver, ha úgy érzi, hogy éppen takarékoskodhat, akkor leparkolja a fejet és megpróbál leállni, de mivel pillanatokkal később mégis bejön a következő adatkérelem, mégsem áll le. A Seagate lapított, mint szar a fűben, de egyszer kiadtak valami patchet, ami csak félig oldotta meg a problémát, azon kívül csak néhány többé-kevésbé hasznos ötletet adott pár kommentelő.


Ha tényleg igaz, hogy a notebook-merevlemezek takarékoskodnak, akkor ez alapján, ha külső HDD-nek szánom, venném a normált. Mivel a normál működik, és külső HDD-ként nem is várunk el tőle semmi extrát, nem tudom, mit tudhatna még ugyanaz a kaliber, ugyanaz a gyártó, drágábban. Vadonatúj (és nem noname) merevlemezek tudnak hibásak lenni, ez alapján az ember tényleg nem tehet már mást, mint rábök egyre, aztán majd kiderül.


Ha megvetted, ropogtasd meg jó alaposan, például a jó öreg SpeedSys-szel, de minimum egy teljes formázással (esetleg BIOS Setupból), aztán nézd meg a SMART adatokat. Ha nem panaszkodik, akkor lehet, hogy túléli az emberiséget.

2016. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:
#5, nekem egy normál 2.5-es mobil lemezhez sem kell táp, csak egy USB. Az igaz, hogy egy régi laptopomról nem indul mindig, mert a megmozduláskor leesik a feszültség, de egyébként vígan elkocog akárhol. Nincs egyértelmű határ, legfeljebb tendenciák, úgy sejtem.
2016. jún. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!