Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy HDMI-VGA átalakítót...

Vettem egy HDMI-VGA átalakítót, de valamiért nem jó?

Figyelt kérdés

Vettem egy kábelt, összekötöttem a laptopomat a monitorral, de nem érzékelik egymást.

[link]

Utólag olvastam el, hogy "For Laptops to LCD monitor or HDTV, make sure your Video card must support digital signal output

through VGA port function"

Szóval valószínűleg nem képes erre a videókártyám. Meg lehet valahogy oldani, hogy ne legyen pénzkidobás?


2016. jún. 28. 11:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Gépem:

[link]

2016. jún. 28. 11:20
 2/14 Trevor. ***** válasza:
A HDMI digitális, a D-sub (VGA) analóg jelet ad. Emiatt aktív átalakítóra lesz szükséged, nem elég egy sima kábel.
2016. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És tudnátok ajánlani aktív átalakítót? Amit én találtam, azok nagyon drágák, és a jelenlegi nem sokáig bírja. (selejtes már egy kicsit)
2016. jún. 28. 11:39
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Neked semmiképp sem lehetne jó ez a kábel (bár én egyetlen olyan videokártyáról sem tudok, ami a D-SUB-on HDMI-képes jelet adna ki), mivel neked eleve a HDMI van a laptopban és gondolom D-SUB-os monitorra kötnéd. Az meg mégbiztosabb, hogy nincs olyan HDMI, amiből a D-SUBhoz megfelelő jel jönne ki. A megoldás egy aktív átalakító lehetne (HDMI->VGA), de lehet hogy olcsóbb egy HDMI-s vagy DVI-s monitor.
2016. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez jó?

[link]

Ha nem, akkor ez már jó, nem?

[link]

2016. jún. 28. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:

"Please Note:

Not all devices with HDMI & VGA interface is able to use this cable

For Laptops to LCD monitor or HDTV, make sure your Video card must support digital signal output

through VGA port function otherwise you will need a converter to switch VGA signals to HDMI

Please make sure before you buy! Thanks !"

nekem egy ilyen (bár az drágább volt 3K huf) működik:

[link]

2016. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

azok közül amit linkeltél neked ez kell:

[link]


ilyet használok én is és úgy megy.

amit pedig megvettél az egy szemét semmire nem jó olvass utánna a dolgoknak mielőtt megveszed

2016. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valamire azért csak jó. Vagy úgy érted, hogy olyan kevés eszköznél használható, hogy szinte semmit nem ér?
2016. jún. 28. 11:59
 9/14 A kérdező kommentje:
És mire jó az audio kimenet? Lesz +1 csatlakozóm hang kimenetre? Szóval nem adódik belőle probléma? (laptopom hangszóróját használom)
2016. jún. 28. 12:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Gondolom csak annyi, hogyha hangszóróval rendelkező kijelzőre akarod rákötni, akkor az is lehetséges legyen.
2016. jún. 28. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!