Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a számítógépe...

Miért kapcsol ki a számítógépem minden alkalommal amikor elindítok egy játékot? Utána visszakapcsolni se tudom csak ha a hálózati kábelt kihúzom majd újra bedugom.

Figyelt kérdés
Szóval a gépem az utóbbi időben rettenetesen forró volt, szóval már tudni lehetett hogy valami nincs rendben. Utána játék közben egy furcsa "ciripelő" hang kíséretében folyton leállt. Pontosabban nem állt le, csak a egy "VGA no signal" feliratot kaptam, majd ki/be kapcsolás után újra használható volt amíg nem volt terhelve. Levittük ezután egy szervizbe ahol kapott új tápot, illetve később kiderült hogy sem az alaplap sem a proci nem volt rendben szóval azokat is cseréltük. Na most lenn a szervizben egy 100%-os terheléses benchmarkot futattunk rajta, és fél órán keresztül simán minden melegedés nélkül bírta. Valószínűleg tovább is bírta volna de lekapcsoltuk és hazahoztam. Itthon feltelepítettem rá egy eredeti játékot a Steam-ról, és ahogy elindult a játék ismét lekapcsolt a gép. Most viszont tényleg teljesen leáll és addig újra sem lehet indítani amíg ki húzom majd újra bedugom a hálózati kábelt a tápba. Próbáltam egy másik aljzatba is bedugni de így sem jártam nagyobb sikerrel. Amit furcsállok, hogy ha pl. csak netezek semmi baja, viszont amint betölt a játék puff. Mi lehet ez? Minden segítséget megköszönök!

2016. jún. 28. 21:53
 1/10 Dongaben ***** válasza:
Egy konfiguráció leírás sokat segítene. Tehát: Mi van a gépben?
2016. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány fok van a szobában?

Milyen gépházban van?

Mik a hardverek?

Hány fokosak az alkatrészek?


Csak hogy részletezzem amit #1 is kezd unni és nem kérdez részletesen.... Az adatok hiányát unja ő is....

2016. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tápegység: N-Base 600W

CPU: Intel i3 4170

VGA: AMD Radeon R7 370 2GB

Alaplap: Gigabyte GA-B85M-D3H

RAM-ból pontosan nem tudom milyen van de 2db 4GB RAM van a gépben viszont talán fontos megjegyezni hogy 2 különböző márka.

Ha kell még valami infó írd le légyszíves! :)

2016. jún. 28. 22:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi mindenkitől hogy a gépem adatait nem írtam le. A szobámban normális szobahőmérséklet van nem tudom pontosan. A CPU a 100%-os terhelés alatt ment fel 50-55 fok köré melegedett fel ha jól emlékszem. A VGA sem volt túlmelegedve mikor teszteltük mondták a szervizben is.
2016. jún. 28. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha erről a gépről vagy most állítsd le és a tápot tépd ki a gépházból is irány fel a 10 emeletes és a tetőről ledobni azt a gyilkost!


Ne a szervizben végzett teszt hőmérsékletét mond el, mert ott más a hőmérséklet, lehet hogy huzat volt, jobb volt a légáramlás.


Szedd le az AIDA64-et és abba nézd meg a hőmérsékleteket.

A szobád hőmérsékletét viszont tényleg jó lenne tudni, még ha nem a pontosat, de nem mindegy, hogy 25 vagy 30 fok van a szobádban, ugyanis az az 5 fok is sokat számít.


Gyári hűtő van a CPU-n mi?

Gépház milyen?

Ha nem tudod a típust tölts fel képet, oldalról úgy, hogy minden lássunk.

2016. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dongaben ***** válasza:
100%
Azt a szervizt, ahol a tápot, alaplapot, procit cserélték...én nem látogatnám többé... Az eredeti, lehet, hogy jobb volt... Egy jól szellőző házon, és jól elhelyezett ventilátorokon nagyon sok múlik! Nincs valami ismerős, aki járatos ilyesmiben? Olcsóbb, és hasznosabb volna.
2016. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy nem akkora gáz a 4170 gyári hűtője, nekem is az van rajta, bár nemsokára cserélni fogom, de ebben a dögmelegben sem fő fel, egyik komponensem sem melegszik agyon, egy BitFenix Nova-ban csücsülnek, arra az Nbase kókálmányra gyanakodnék viszont, nagy terhelés alatt lehet, hogy nem képes, sőt..biztos, hogy nem képes ellátni a feladatát, esetleg egy "üzleti" "irodai" számítógépben, különben a szervízet felejtsd el ahogy van ezután a tortúra után ha van rá mód
2016. jún. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja az a táp egy selejt. Dobd ki, mielőtt még nem késő és vegyél egy minőségit. Nem a teljesítménye (W) számít elsősorban, inkább legyen kevesebb, de minőségi. Először ezt tenném a helyedben. Ha megvan és továbbra is fennáll a gond, akkor gyere vissza!
2016. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a táp borzalmas. Ilyen szintű tápegységeket a régi P4-es gépekre kell kötni, habár joggal kérdezhetnéd, hogy miért, ha a régi P4-esre is veszélyt jelenthet. 1: Azok a gépek nagyon öregek, és legkésőbb 5-10 év múlva úgyis lejár a szavatosságuk (értsd: bármikor tönkremehetnek, semmi sem örök) 2: a legtöbb öreg tápegység szintén gyenge. Ez azért van, mert akkor még nem voltak olyan nagyfogyasztású videókártyák (mint a te vga-d pl. Az Amd vga-k sokkal több kakaót kívánnak, mint a zöld társaik). A te vga-d sokkal többet fogyaszt, mint pl. egy gtx 750 ti, éppen ezért nem bírja el. Egyszerűen nem bírja el. Nekem is a gépem alatt kétszer random leállt az npower 450w tápom (akkor még ilyen gépem volt: celeron g1840, 2gb ram, 500gb hdd tehát ilyen alap). A P4-es alatt viszont tűrhető szolgálatot tesz (franc tudja miért). Én ahhoz a szervizhez nem mennék többé, egyáltalán nem értenek hozzá, de szerintem inkább átvertek, lehúztak. Nem tudod, hogy régen mik voltak a gépedben? Ki az a hülye, aki egy r7 370 alá egy ilyen konzervdobozt tesz? Istenem...
2016. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget! Fontolóra vettük azokat amiket írtatok. Lett véve új táp, hűtő a procira, és a gépházba is ventilátor úgyhogy jobban szellőzik. Végül is kiderült hogy a videókártyával is baj volt, de azt sikerült orvosolni. Most már minden rendben. Köszi még egyszer mindenkinek! :)
2016. júl. 1. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!