Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya VBIOS-át érdemes...

Videókártya VBIOS-át érdemes frissíteni?

Figyelt kérdés
Van egy elég régi kártyám GTX 560 és az újabb VBIOS állítólag megoldja, hogy UEFI módban is tudjon bootolni. Mennyire rizikós frissíteni?

2016. jún. 30. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
ha nem értesz hozzá akkor elcseszheted . Tehát ne erőltesd.
2016. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alaplap BIOS-t sokszor frissítettem már. Tehát nem vagyok kezdő, de VBIOS-szal konkrétan még nem volt dolgom. Bonyolultabb lehet, mint a BIOS frissítés?
2016. jún. 30. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ez nem olyan, hogy fogom és pendriveról frissítem, ez kicsit bonyolultabb.
2016. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Trevor. ***** válasza:
Én azt mondom, hogy se alaplap BIOS-át, se videokártyáét ne frissítsd, ha megbízhatóan és stabilan működik a gép. Én is frissítettem már az alaplapom BIOS-át régebben, így lenne is rá újabb BIOS, de inkább nem cseszegetem.
2016. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen fölösleges a BIOS update amíg minden jól működik. Attól nem lesz több FPS vagy ilyesmi.

Alaplapnál is csak akkor kell BIOS update, ha csak úgy támogat pl. egy procit.

Nekem előző melóhelyen azért kellett a 2 év alatt (pedig pár 100 alaplap átment a kezem alatt) mert adott BIOS-ban bugos volt a PXE boot. 10-12db lapról volt szó, update és megoldódott, amúgy sose nyúltam volna hozzá és nem is nyúlok a mai napig se.

VGA-hoz meg pláne nem.

2016. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazábol nem rizikosabb, mint a alaplapi bios frissitese, és ha elszurod, relativ konnyebb is helyrehozni.

Ugyhogy, ha kell, miert ne? Inkabb az a kerdes, biztos kell neked uefi mod? :)

2016. jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
az nv flash azért nem éppen annyira egyszerű !! sőt itt el lehet úgy rontani hogy vissza sem hozod többet ! nem amd kártya ember !!!! telefonok rom frissítéséhez tudnám hasonlítani.
2016. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"nem amd kártya ember !!!!"


Mert az AMD kártyáját könnyebb?


Amúgy nem csak annyi a folyamat, hogy letöltöm a szükséges VBIOS fájlt és az adott márkához való flashelő progi automatikusan megcsinálja a Frissítést?

2016. júl. 1. 10:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem ASUS kártyám van és ahhoz van egy ASUS GPU Tweak nevű program, ami elvileg megtudja Windows alól is csinálni a frissítést. Azért írom, hogy elvileg, mert még sosem próbáltam.
2016. júl. 1. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem csak annyi a folyamat, hogy letöltöm a szükséges VBIOS fájlt és az adott márkához való flashelő progi automatikusan megcsinálja a Frissítést?"


nem ! ahogy írtam az nv flash nem olyan könnyű mint az amd !

2016. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!