Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan szedhetném szét a...

Hogyan szedhetném szét a videókártyámat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos a laptopom feladta a harcot, és a régi számítógépem is rosszalkodik, pontosabban a vidikártya.. ATI Radeon HD 4550, tehát igen-igen régi.. De amire használok egy gépet, bőven elég lenne!!!

Passzív hűtésű, tehát hűtőbarázda van rajta, próbálnám szétszedni, hogy újrapasztázzam.. de...

Nem csavarral van rögzítve, hanem ilyen műanyag pöcökkel, amin egy rugó van.. Na és persze nem lehet kipattintani, kitekerni, vagy kihúzni belőle...


[link] kb így néz ki..


Van rá vmi praktika, hogy szétszedjem?


Válaszaitokat előre is köszönöm!!! :)



2016. jún. 30. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú de régen volt már XD

Ha műanyag pöcökkel van rögzítve, akkor a másik oldalon ki kell jönnie a műanyag fejnek (tehát ahogy berakod a legtöbb gépházba, ahol szemből nézve jobb oldalt van az alaplap, felső felén), így simán kézzel összenyomhatod és ki tudod nyomni, mint a gyári proci hűtőket.


Ha nem megy túl, akkor próbálj meg egy műanyag kupakot (ami a képen felül fekete kör a hűtőbordán) kézzel/fogóval kihúzni, láttam én már olyan csavart amire kupakot raktak, hogy más ne tudja leszedni (aki nem tudja hol keresse meg mit csináljon vele).

2016. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak nyomd össze laposfogóval a pöcköt alkotó 2 kúpos lemezt a PCB túlsó oldalán, és így már elég kicsi lesz ahhoz, hogy a rugó kihúzza a lukon. Visszapattintani egyszerűbb lesz.
2016. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!a laposfogo bejott! Ujrapasztazni csak olyan kuloneleges pasztaval tudom, vagy megtudom oldan hazilag? Illetve a mostani odaszaradt pasztat hogyan tudom letakaritani?
2016. jún. 30. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:
nehogy már 1000 forintos pasztára ne teljen. Lepucolni száraz ronggyal, vagy nagy %-ú alkohollal tudod (pl arcszesz, patikai 70%os szesz stb).
2016. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges az 1000ft os paszta. Boven jo a sima feher szinu alap jovezeto paszta.
2019. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!