Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Denuvo. Meddig tart még ez a...

Denuvo. Meddig tart még ez a rémálom? Van rá esély hogy javítják ezt a "bugot" mostanában?

Figyelt kérdés
Én már várom nagyon.. Ti?

2016. júl. 1. 14:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem várható, és Denuvo nélkül is olyan irányban készülnek játékok hogy a multiplayer se lehessen törten használható.


Tegyük fel 1 év alatt sem törik fel, de van aki nem hagyja annyiban és végül sok hónap után végre feltörik. Mi lesz rá a reakció? Kiadnak egy új, erősebb verziót.


Tudj rá hogy ez lesz a jövő, és arra is hogy a játékok luxuscikkek. Ha van pénzed játszol, ha nincs pénzed akkor pedig gyűjtesz rá. Eleve ha te egy most megjelenő játékot akarsz futtatni, kell hozzá egy erős PC is. Hacsak nem azt is ellopod, akkor rakj félre pénzt a játékokra is. Nem beszélve az ilyen olyan kisebb-nagyobb-random sale-ekről, amikor jelentősen kevesebbért vehetsz meg játékokat is.


Persze ha te nem akarod, akkor nem fog menni.

2016. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez nyilván így van. Üzletről szól az egész,a minél nagyobb profitról, bár kíváncsi leszek, hogy ténylegesen mennyivel fogja növelni az eladásokat a Denuvo, mert az a hazug elmélet, hogy mindenki aki letöltött egy játékot az potenciális vevő lett volna, egy nagyon elrugaszkodott illúzió a kiadók részéről...
2016. júl. 1. 15:43
 3/25 A kérdező kommentje:
Az ilyen random sale-eken meg többnyire csak régi játékokat akcióznak, amik már a kutyának sem kellenek már.. Megnéznék én egy hardcore gamert, aki 2-3 éves játékokkal tolja. Ilyen legfeljebb csak nosztalgiázásból szokott előfordulni ritkán.
2016. júl. 1. 15:50
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Te örülnél ha lopnák a munkád? Miért nem mész be a média markt-ba és emelsz le egy játékot a polcról majd távozol fizetés nélkül, mert a letöltés kb. ugyan ez.


Személy szerint én minőség-ellenőrzést vezetnék be, így megakadályozva a sz@r játékok piacra kerülését, így biztosítva, hogy a játék megéri azt a ~10e Ft körüli árát. Mert mostanában sajnos sokszor előfordul hogy az ember a szemétbe, elkapkodott vacakba vásárolja be magát. Vagy a demo-k visszavezetését amivel ki lehet próbálni a tényleges játékot 1 órára vagy bizonyos szintig/pályáig.


Az igazi hardcore gamer igenis régi játékokkal játszanak! WoW(2004)->Warlords of Draenor(2013), CSGO(2012),...


Leárazások (csak régi?):

GTA V (-40%) 2015

DOOM (-40%) 2016

The Witcher 3 (-50%) 2015

Rainbow Six Siege (40%) 2015

...


Ahogy előttem is írták a játék luxuscikk vagy az lesz... Nem kell mindet megvenni, évente 1-2t pedig szerintem ki lehet fizetni, ha 20e Ft sajnálsz új játékokra akkor miért nem sajnáltad arra a gépre ami futtatja azt?


Kínai crackerek egyik nyilatkozata az volt, hogy (egyikük szerint) 2 éven belül de legkésőbb 2020ig végleg el fognak tűnni a crackek a Denuvó és hasonló DRM software-ek miatt. Mivel ahogy előttem is írták amint feltörik, dobják is ki az újat. A Denovónak ez a biznisze, alapvetően nagyon drága megvásárolni 1 játékra a védelmet így ha feltörnék és nem adnának jobb védelmet le is húzhatnák a rolót.

Soha nem lesz vége, a kalózok törni próbálják majd a játékokat, mások meg egyre jobban vádik majd. A védelemnek annyi előnye van hogy ők pénzt kapnak érte, a kalózok viszont nem profitálnak az egészből (anyagilag).

2016. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Részben egyetértek azzal amit írsz. Az viszont, hogy mi számít lopásnak és mi nem , az nagyon relatív. Ha azt vesszük, a használt játék kereskedésből sincs semmi anyagi haszna a kiadónak és a készítőknek, nem véletlenül akarta a Microsoft tiltani a használt játékok futtatását az Xbox One-on, de végül csak nem lett belőle semmi a felháborodás miatt. Aki használt játékokat vesz, az gyakorlatilag ugyanaz mintha letorrentezné, mivel a másodkézből való eladásokból semmi bevétel nem illeti a fejlesztőket és a kiadót. Ez utóbbi tevékenység mégis legális jelenleg és elég komoly üzletág is épül a használt játék kereskedésre pl. a G2A.com is ilyen.


Ami pedig az ilyen leárazásokat illeti, én amondó vagyok, hogy hiába van egy adott játék leárazva pár napig, ha pont akkor nem érdekel éppen, vagy tegyük fel, akkor éppen egy másik játékot szeretnék megvenni és warezról még csak annyit, hogy aki komolyabban akar foglalkozni egy adott játékkal, az a multiplayer miatt úgy is megvette eddigi is eredetiben, még akkor is, ha korábban kipróbálta törtben. Nekem ez a tapasztalatom.

2016. júl. 3. 18:52
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

A Just Cause 3 óta semmit nem törtek fel amin ez az isten átka található. És annak már 7 hónapja. Az első ilyen címeket mint Dragon Age, BF, Batman....még feltudták törni de azóta kiadták az 1.2-eset.

De azt viszont még senki. Ennek tényleg az lesz a vége csak akkor játszol ha megveszed.


Szal erősen gondold meg h mér fizetsz. Sajnos én is kénytelen leszek megvenni a Rise Of The Tomb Raider-t DOOM-ot Dishonored 2-t.

Az rendben van h jó játék csak ingyen jobb szeretném.

És ha ettől jobb egyeneseknek. Elmondanám h MINDENT letöltenék amit megakarok szerezni.

A tusfürdőtől kezdve a kiló kenyéren át nyomtató partonjáig, a borotva pengéig.... Ha rajtam múlna és ez lenne torrenten tudod ki venné meg.


De am ilyen NFS 2015 féle trágyákra hiába tesznek denuvot ami sz@r az szär marad.

2016. júl. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ez a cikk is azt a következtetést tűnik alátámasztani, amit az #5-ös válaszomban írtam: [link]
2016. júl. 7. 16:18
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

A letöltés egy jó dolog, ha valaki úgy használja mint régen a demo CD-ket. Azt még támogatom is.

Kipróbálom tetöltés alapján:

a) Tetszik -> megveszem

b) Nem tetszik -> letörlöm

Ha jól tudom illegálisan letöltött tartalom, lehet a gépeden 24 óráig minden következmény nélkül még ha pont akkor házkutatás történne a lakásodba.


De gondolj bele utolsó válaszoló, aki mindent letöltene, ha édesapád és édesanyád munkáját "le lehetne tölteni" és a munkáltatója le is töltené akkor hogy neveltek volna fel pénz nélkül, mert ugye akkor nem kapnénak fizetést. Valakinek azért fizetnek hogy ilyen játékokat fejlesszen/áruljon az ő gyereke azért ne egyen mert a munka eredménye "letölthető"...

Oké lehet azt mondani hogy én a xyz (nagy) cégtől lopok ők meg se érzik, de amikor letöltesz egy indie játékot (pl.: Undertale) amit tényleg CSAK 1 EMBER fejlesztett akkor direktben az ő szájából veszed ki a kenyeret.


Én azt mondom töltsd le, próbáld ki és ha jó a játék becsüld annyira az embert/embereket akik készítették hogy legalább egy Steam/GoG/... akció során megveszed a játékukat, ha a teljes árat nem tudod/akarod kifizetni.

2016. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ez a 24 órás dolog 10 éve volt hárító érv még a nagyon gyerekcipőben járó letöltéseknél.

A mai magyar jogszabályok szerint nem illegális a letöltés, nincs miért kifogást keresned. Azt és annyit töltesz le amennyit bírsz. Cserébe minden adathordozó árában benne van a jogdíj, aminek bevételeit évente szétosztja az Artisjus a jogtulajdonosoknak.


Feltölteni nem lehet, de azért sem lehet gyakorlatilag bajba kerülni.

2016. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem vitatom, viszont szellemi termék esetében nehéz meghúzni azt a bizonyos határt, hogy mi lopás és mi nem. Én pl. megnézném szívesen a magyar PC felhasználók gépeit, hogy közülük mennyin van jogtiszta Windows, illetve találhatóak-e nem 100%-ban legális szoftverek a gépeiken. Szerintem olyan nagyon kevés olyan van, aki kiperkál 50-60 ezret egy full jogtiszta Windowsért. Persze tudom hogy vannak más alternatívák, pl. a Linux, de azzal egy átlag felhasználó nem sokra megy. Aztán a többi használatos szoftverről nem is beszélve, mert valljuk be, azért nem mindent helyettesítenek az ingyenes szoftverek, azok az ingyenes szoftverek amik többnyire kémprogramot vagy adware-t rejtenek, ha a júzer nem elég figyelmes telepítéskor és arra is igent nyom amire nem kellene..
2016. júl. 8. 01:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!