Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vizet öntöttem a számítógépre....

Vizet öntöttem a számítógépre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 1 pohár víz borult a gép tetejére. Szerencsére a gépházba nem jutott belőle.

A pc az eset közben ment. Rögtön áramtalanítottam és feltöröltem a vizet.

A bekapcsológomb kapott a vízből egy keveset (és pár csepp befolyt a gomb melletti résen).


Miután minden vízcseppet eltűntettem, újra bekapcsoltam a gépet. Minden oké volt, kb 1 órát gépeztem is. Ezután kikapcsoltam és mentem aludni... arra keltem fel hogy a gép magától bekapcsolt és utána rögtön ki. Azóta meg nem akar bekapcsolni.


A power gombnál befolyt víz okozta a gondot. De mit vágott tönkre? Lehetséges hogy az alaplap tönkrement? Kb 1 éves a gép és minden hardverre van garancia. Csak nem tudom ilyen esetekre is él-e a garancia...


2016. júl. 3. 05:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha szervízre kerül a sor akkor nyílván nem fogom mondani hogy én barom mit tettem :D

Kicsit félek, mert nem volt olcsó gép... remélem nem vágtam tönkre sok dolgot

2016. júl. 3. 05:23
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a bekapcsoló gomb lett zárlatos.


De ha elviszed szervizbe hiába sumákolod el, hogy mit csináltál egyből látszani fog

2016. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tüntess el minden nyomot, és hazudj! Ez a legtisztább út, ezt így KELL csinálni! Fizessen más azért, mert Te hibáztál.
2016. júl. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 R.;M.; ***** válasza:

Ha nincs teljesen összeöntve körbe a bekapcsológomb belül akkor én megnézném nem e csak szimplán a víz miatt összeokszidált valahol és összezár.Ha szét lehet szedni vagy lehet látni hol égett össze akkor én azt felcsiszolnám. Ha nem értesz hozzá akkor kérj meg valakit aki érti miről van szó és már csinált hasonlót.

Sajna ha szervízbe viszed, nagy valószínűséggel mikor szétszedik rögtön rájönnek hogy víz érte azt a részt.

2016. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
Valószínű a garancia nem érvényes, mert külsérelmi nyom látható a nem rendeltetésszerű használatból. Egyszerűen meg tudnál bizonyosodni róla, ha értesz hozzá valamelyest. Kihúzod az alaplapból a bekapcsoló gomb csatlakozását. Az egy helyen van a reset és a HDD aktivitás visszajelző kábelekkel. Vékony színes vezetékek. Ha ránézel az alaplapod Manualjára, abban benne van ezek bekötése. Ez azért érdekes, mert kapcsolók nélkül is elindítható a gép ezen tüskék rövidre zárásával, kisebb fémtárggyal.
2016. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyílván nem vinném szervízbe a gépházat is amin észrevehetik hogy vizet kapott.


A gép alkatrészeit külön vettem és itthon raktam össze (így olcsóbb volt). Ez azért jó mert nem az egész gépet kell felvinnem Budapestre. Egy alaplappal a táskámban hamarabb vonatozok le 150km-et mint egy egész géppel a nyakamban :D


A régi gépem power gombját akartam rákötni az alaplapra. De most már tudom hogy egyszerűbben is lelehet ellenőrizni (köszönöm az infót).


Egyik hozzászóló említést tett a sumákolásra. Elhihetitek, hogy nem fog csődbe menni a cég emiatt.

Köszönöm mindenkinek a választ. Amint hazaérek megpróbálom feléleszteni a gépet és leírom mi sikerült.

2016. júl. 3. 14:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére működik minden. Kellett neki egy nap, de már jó. Gondolom elpárolgott a víz ez idő alatt...
2016. júl. 3. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!