Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya memória beállítása...

Videókártya memória beállítása BIOS-ban (több lent)?

Figyelt kérdés
A laptopomban a BIOS-ban be tudom állítani a videókártya memóriját, ez lehet 128, 256 vagy 512MB is.. Viszont valahogy nem lehet beállítani azt, hogy ez több legyen? Esetleg 1GB? Tudtommal a RAM-ból veszi el, abból meg van 8GB.

2016. júl. 3. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy integrált GPU-ról beszélünk, aminek a számítási teljesítménye annyira alacsony, hogy valószínűleg az 512mb is sok hozzá, főleg, hogy sima DDR3 (vagy 2?) memóriáról van szó, ami lassú is ilyen célra. Pontosan milyen laptop / processzorról van szó?
2016. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Samsung Series 3 Np355v5c

proci: AMD A10-4660? APU with Radeon(tm) HD Graphics 2.30GHz

2016. júl. 3. 10:12
 3/5 A kérdező kommentje:
A RAM DDR3
2016. júl. 3. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon találtam rá megoldást, sajnos a gyártók gyakran lockolják a max memória méretet, nehogy a felhasználó szívassa a gépét azzal, hogy túl nagyra állítja.


Meg sajnos pontos típust nem mondtál, ebben nincs dedikált videokártya? Mert például az NP355V5C-S01HU és -S05DE -ban is van, abban az esetben ha azok működnek akkor nem használja a rendszermemóriából lecsípett részt az APU, hanem csak a VGA-nak a VRAM-ját, ha van és nem tiltottad le a működését.

2016. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából van, de egy kis probléma van vele... Régebben, Windows 8.1-en be és ki tudtam kapcsolni a dedikáltat (2GB), mikor be volt kapcsolva a GTA 5 nem töltötte be a textúrákat, villogtak a feliratok stb, mikor ki volt kapcsolva, akkor ezek a problémák megszűntek. Most 10-em van, próbáltam sok drivert, de egyikben sem lehet állítani a Dual Graphics-ot. Egyébként köszi a válaszokat, ment a zöld (Y).
2016. júl. 3. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!