Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan hogy bizonyos...

Létezik olyan hogy bizonyos merevlemezek nem szeretnek bizonyos oprendszereket és ezért állandóan kékhalálozik?

Figyelt kérdés
Van egy netebookom ( Packard bell easynote te 5211-hc-260hg ès ebben nemtudom fejből milyen hdd van de negyed-fèl óránkènt kèkhalálozik ha nem windows 7 ultimatet vagy win8 prot teszek rá. Aztán most elromlott tesóm notija ès beletettem az ő merevlemezzèt hogy lementsem róla az adatokat ( hp630 ) de azon meg home premium van, ès már több órálya megy de semmi kèkhalál...

2016. júl. 6. 15:41
 1/8 anonim válasza:
35%
Nem lehet a merevlemez hibája. Maximum akkor fogható a merevlemezre a kékhalál, ha megsérült, de akkor valószínűleg be sem kapcsolna a géped. Amúgy meg a kékhalál a rendszer összeomlást jelzi, amit általában a merevlemez hibája okozhat.
2016. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

elvileg lehet, hogy a hdd drivere nem jó egyes windows verziókban.


Én ikább arra gyanakodnék, h melegszik valami. Lehet, h azzal hogy kicserélted a hdd-t kisöpörtél valami port ami elfogta a levegő útját.

2016. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hominida ***** válasza:
100%

Egy operációs rendszer nagyon szövevényes és sérülékeny program. Nemcsak a különböző verziók, hanem a különböző gépekre telepített azonos verziók is sok dologban térnek el egymástól.


A Kék Halál rendszerint annak a jele, hogy valami igényelt adat elfajulva érkezett meg, hardverhibát sejtetve, és a Windows a leállással meg akarja előzni, hogy a rendszer az erőforrások felügyelete során téves vágányra szaladjon, mert akkor a futó programok működése válik megbízhatatlanná, instabillá. De a hardver (memória, háttértár, akár a processzor) téves adatközlésének nem csak ezek hardveres hibái lehetnek okai, hanem azok a rendszerprogramok is, amelyek rosszul használják azokat, és a Windows felügyeleti rendszerét vészleállásra késztetik. Szóval nagyon is tud függeni az operációs rendszer verizójától, valamint a hardverekhez telepített driverektől.


A Kék Halál üzenete nem érdektelen, mert legalább az behatárolható vele, hogy a hiba végül hol is futtatta zátonyra a rendszert.


Mindemellett először a hardver hibájára kell gyanakodni. Ha egy kábel érintkezése nem jó, akkor az a jel KÉSÉSÉT tudja okozni, márpedig a szinkronizáció felborulása olyan elfajulás, ami nem engedhető meg. Ilyen késéseket tud okozni a processzor vagy a memóriabusz túlhajtása is.


Viszont a mostani esetben az a legfurcsább, hogy a testvéred gépe más, mint a tiád, akkor pedig a másik lemezen levő rendszernek követelnie kellene rajtad a gépedhez illő friss drivereket, de legalábbis az Eszközkezelőben problémásnak kellene jelölni azokat. A Windowsban levő alapdriverek elegendőek lehetnek a működéshez, de nem elegendőek a hardver optimális kihasználásához.


Mi történt, amikor visszatetted az eredeti merevlemezt?

2016. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már mikor megvettem ès frissen telepítettemvakkor sem volt jó a home-al csak az ultival, a pb aztmondta nem tudnak vele mit kezdeni, működnie kellene vele, pedig próbáltam több telepítővel is... Annyi mèg hogy a hp noti lemezzèn 32 bites win van a pb-èn meg 64 bites
2016. júl. 6. 16:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint mikor az enyèmbe mikor visszaraktam a sajátját? Semmi, ugyan úgy elindult mint szokott az ultival
2016. júl. 6. 16:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ki nem adott semmit csak olyan volt mint mikor mèg nem tszem fel a vga drivert, de mivel csak külső merevlemezre másoltam nem tettem fel...
2016. júl. 6. 16:33
 7/8 Hominida ***** válasza:
Hát ez így kicsit zavaros, de szerintem a legjobban akkor jársz, ha használod a Win7 Ultimate-et. Ha az alá mindenhez van jól működő 64 bites driver, akkor kár is tovább kínlódni.
2016. júl. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CspCsj ***** válasza:

A kékhalálok részletei (pl. BugCheckCode és BugCheckString stb.) pontosíthatják az okot.

A BlueScreenView program kigyűjti a hibák részleteit:

[link]


Ha nem akarsz külső programot használni, az Eseménynaplóban kézzel is keresgélhetsz.

2016. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!