Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Vettem egy új winchestert...

Cecee kérdése:

Üdv! Vettem egy új winchestert és fel akarom rá rakni a win7 64bit-et és ezt írja: boot priority boot ready reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key... Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Lehet az is hogy most írattam ki haverral dvd-re és rosszúl van ki írva?

2016. júl. 8. 15:05
1 2
 1/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Állítsd be a BIOS-ban (vagy ha van a BOOT menü gomb - F9,F12, BIOS és gépe válogatja - akkor amikor a gép indul, akkor hozd elő a boot menűt a megfelelő billentyűvel és ott válaszd ki), hogy CD/DVD/pendrivé-ről (ha Pendrivére írtátok ki a win7-et) induljon (bootoljon) a gép. Aztán már csak a lépéseket kell követni.


Ha be volt állítva a CD/DVD/pendrive-ről való indulás (boot) akkor valószínűleg rosszul van kiírva a win7 (mivel nem boot-ol).


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Helló. Mind kettőn rajta van dvd-n is meg pendrive-n is att is allitóttam mind 2 re de egyiken se akar indulni. Am nyomni kell valamit mikor bekapcsolom a gépet vagy magától be kéne hoznia a win7-et?
2016. júl. 8. 16:56
 3/13 A kérdező kommentje:
A régi winchester-el se akarja behozni
2016. júl. 8. 16:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Most a régi winchester-el próbáltam megnyomtam az f12-őt és át boot-oltam pendrive-re és ugyanúgy elindult a gép
2016. júl. 8. 17:16
 5/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Tippként mondom, csak úgy telepíts rendszer több HDD-s gépen, ha a régit lehúzod, és csak az új van bent (A telepítés után visszadugod a régi hdd-t).


De a leírásodból arra tippelek, hogy "zavarhatják" egymást a HDD-k vagy a HDD és CD-rom (ezért nincs BOOT), mondjuk ez függ a HDD típusától is (IDE, SATA) a "zavarás" inkább IDE lemezeknél fordul elő és a "jumperezés" a megoldás rá (Telepítés után a régi HDD-s lemezt át kell állítani "SLAVE" módra a HDD-n lévő jumper segítségével).


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Félre értesz. Egyszerre csak 1 winchester van rádugva a gépre. Csak rádugtam az újat és nem hozta be a win7-et csak a fenti szöveget. Elsőnek azt hittem hogy a winchester a rossz de utána kihuztam az újat vissza dugtam a régit és az se hozza be a win7-et. És az nem lehet hogy jól van ki írva de a win7 a rossz??
2016. júl. 8. 19:33
 7/13 coopper ***** válasza:

Az új vinyónál természetes a fenti szöveg (mivel elvileg semmi nincs rajta). A réginél már nem. (Csak akkor ha bent van a CD/DVD és rosszul van kiirva rá a win7)


Viszont ha be van állitva a BIOS ban a sorrend és nem bootol (vagy boot menüből sem bootol) akkor rosszul lett kiirva a win7 a cd/dvd/pendrive-re.


Üdv.

2016. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez természetes hogy ezt írja az új? Aha akkor rosszul van kiírva. Köszönöm a válaszod!
2016. júl. 8. 20:08
 9/13 coopper ***** válasza:

Igen az újnál természetes a hibaüzenet.


Viszont ha a CD/DVD-ről akart bootolni és ott sem talált bootolható médiát (ha benne volt a kiirt cd/dvd) akkor az egyértelműen azt jelenti, hogy a CD/DVD ami a meghajtóban van nem bootolható (még az fordulhat élő, hogy a CD/DVD meghajtó nem jól olvassa a CD/DVD-ket mivel egy kicsit koszos az optikája)


Üdv.

2016. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most letöltöttem 1 másik win7-et és rá raktam pendrive-re és ez se indul el. Nem ertem mi lehet a baj. Szentem veszek egy eredeti win7 telepítő dvd-t és azzal hátha ha azzal se tom megcsinálni akk szervíz
2016. júl. 8. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!