Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon lassú a gép, mitől...

Nagyon lassú a gép, mitől lehet 100% a lemez használat sokáig?

Figyelt kérdés

általában 90-100% közt van a lemezhasználat sokáig indítás után.

nem vagyok benne biztos, de ez gondolom nem normális.

1 terrás HDD, megosztva 2 partícióra. a C-n kb 50% szabad, a D-n kb 25% szabad

az op rendszer Win10, ha számit.

most a gép indításától számolva kb 20 perc volt mire lement 20% alá a lemez használat.

az Avast szerint vírus és teljesítmény romboló probléma sincs a gépen(nem free verzió).

mi lehet a baja , lehet megfogja adni magát?


2016. júl. 8. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Spyweare Terminator 2016-al tessék keresni, mert van kémvírus a gépeden. Legalábbis valószínű.


Egyszerűbb megoldás a CCleaner, amiben az automaiksan induló programokat letiltod

2016. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

vagy az lehet, hogy nem hagyom frissíteni az OP rendszert és attól?

adat korlátos netet használok, emiatt beállítottam mintha fizetős lenne, így nem frissít rajta a win10 magától.

2016. júl. 8. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Töredezettségmentesítés, vagy jobb ötlet: SSD-re tenni a rendszert?
2016. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 |Orfeusz| ***** válasza:
SSD-vel gyorsabb is lesz, és tehermentesítheted a HDD-t. Az is lehet, hogy valami elromlott a HDD-ben, de SSD mellé bőven jó így is.
2016. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom windows 10-nél is igy van-e (de valószinűleg igen, abban is igy van), de a frissitéseket két helyen is ki kell kapcsolni. A második kikapcsolás a servicers.msc-ben történik (Nem tudom ez megtörtént-e), de itt a windows updatés szövegem:


Windows Updatével két dolgot tehetsz :


2.1. Ujraregisztrálod a Windows update fájljait (ha használni szeretnéd a Windows updatét), erre két módszer van :

- Automata (Microsoft script) : [link]

- Masnuális : [link]


2.2. Véglegesen kikapcsolod a Windows Updatét (két helyen kell kikapcsolni, vezérlőpultban és a services.msc-ben is) :


Windows Update kikapcsolása :


1. Kikapcsolod a Windows Updatét a vezérlőpultban


2. Leállitod a szolgáltatások közül a Windows Updatét : keresés/futtatás : services.msc

Megkeresed a windows updatét, először katt kétszer rá, a megjelenő ablakban először "Leállitás" gomb, majd a leengedő részét az ablaknak tedd át "Letiltva"-ra


Egy kép (XP-s, de szinte minden windowsban igy kell - max nem elől kell keresni, hanem a W-betűsöknél) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

win10 nél nincs lehetőség a windows update kikapcsolására.

tudtommal csak egyetlen lehetőség van, adatforgalom díjasnak beállítani a használt netet.

legalábbis ezt irták windows oldalán is, meg mindenhol máshol is, itt is ezt az infot kaptam.

2016. júl. 8. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!