Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya jövőbeli és...

Polgarjeno kérdése:

Videókártya jövőbeli és mostani játékokra?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy videókártyát a gépembe, ugyanis megvan a konfigom a nagy gépigényű játékokra, csak a videókártyámat kellene újítanom. Olyat szeretnék ami elég erős és nem drágább 100ezer forintnál. Én az rx 480-at néztem ki magamnak, ez új. Véleményt és tanácsot kérnék.


Jelenlegi gépem:

Proci: i5 6400

jelenlegi videókártya: r7 250 1gb

ram: ddr4 8gb

alaplap: gigabyte h110m-s2h ddr4

táp: fsp raider 550w



2016. júl. 10. 14:43
 1/5 meszike91 ***** válasza:
Szerintem is jó kártya az rx 480. Viszont várd meg a costum változatokat!
2016. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rx-ből mindenképp várd meg a Custom kártyákat.


De én mondjuk még megvárnám a 1060-at is, hogy hogy teljesít, nem olyan rossz a mostani kártyád sem, szóval tudsz várni

2016. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó a 480, de figyelj arra, hogy olyat vegyél, amin nem 6, hanem 8 tűs tápcsatlakozó van. (Most jönnek majd az ilyen modellek.) Ellenkező esetben a kelleténél jobban terheli az alaplapot, ami vagy okoz gondot a jövőben, vagy nem, de kár kockáztatni.
2016. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

@3

Azt már kb fixálták. Levették az alaplapi fogyasztást kb 60W-ra(cserébe a kábelen vesz fel sokkal több áramot)

2016. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez igazából pénztárca kérdése. Minél drágább kártyát veszel annál biztosabb, hogy minél tovább tudsz vele full grafikán játszani. Több dolot is kell ilyenkor mérlegelni:

- Először is NVIDIA vagy AMD legyen.

- Mekkora felbontáson akarsz játszani vele.

- Mennyit akarsz költeni rá.

- A többi most nem jut eszembe..:)


Nekem R9 380 van, az a RX 480 elődje. Van egy olyan gondom vele, hogy Windows 10 alatt van egy driver bug-ja ami az agyamra megy. Játék alatt bizonyos időközönként becrashel a játék és fekete képernyő lesz. Ezt a hibát "No signal" néven jegyzik és csak Windows 10 alatt jelentkezik. Ami engem aggaszt, hogy az AMD tojik az egészre, hiába adják ki az újabb Crimson drivereket, még mindig nincs orvosolva ez a probléma. Emiatt nekem nagyon megingott a bizalmam az AMD-ben és a következő kártyám biztos, hogy NVIDIA lesz. Ettől persze az RX 480 lehet, hogy egy király kártya lesz és ha nincsenek rossz tapasztalataid az AMD-vel, akkor szerintem választhatod nyugodtam.


Ez a bizonyos hiba ami az én kártyámat érinti: [link]

2016. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!