Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri az Apple MacBook Air...

Megéri az Apple MacBook Air 13" (2016) -os laptop?

Figyelt kérdés
Haldoklik a kőkorszaki számítógépem, Windows XP van rajta. Elgondolkoztam, hogy lehet érdemesebb lenne egy Macintosh alapú gépre váltani, ugyanis sok jót olvastam vele kapcsolatban, többek között hogy kevés az OS X-re a kártevő program, valamint sokkal stabilabban fut, mint a Windows, tekintve hogy csak néhány gépre lett optimalizálva, és nem kismillió alkatrésszel ellátottra. A kérdésem az, hogy mindennapi feladatokra (Excel, Word, Powerpoint, Facebook, Youtube, pár HD film), és pár egyszerűbb játékra (CS:1.6, Team Fortress 2) megérné ezt megvenni?

2016. júl. 11. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem! Mert ha ezeket akarod használni csak orbitális ára van ahoz képest amit nyújt. Egy kisebb atomerőmű pct veszel ennyi pénzből amin a mai játékok is elfutnak
2016. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó de 2 év múlva egyetemre szeretnék menni, oda pedig nem hurcolhatom az 5-6 kg-os PC-m.
2016. júl. 11. 10:48
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Inkább vegyél 70000 használt laptopot jobban jársz anyagilag.
2016. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

A maga kategóriájában megéri.

Legnagyobb baj, hogy folyamatosan (ahogy itt is) a 70e-es használt gépekkel hasonlítják össze.

2016. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem jobban járnál egy Asus zenbookkal.
2016. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 polühümnié válasza:
100%

A "Nem éri meg mert drága" és a "Kevesebbért jobbat kapsz" meg hasonló válaszolókkal nem kell foglalkozni, általában csak a frusztráció beszél belőlük, legalábbis a legtöbből.

Arra, amit akarsz, nagyon jó választás a Macbook Air. Nekem eddig csak iOS-es eszközöm volt, de teljes mértékben meg vagyok elégedve velük.

Az Air könnyű, mindennapi, átlagos feladatokra tökéletes, 9-11 órát bír az akksija, nagy valószínűséggel 5-6 évig kiszolgál majd, ha nem tovább...

2016. júl. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zlevii ***** válasza:
100%
Ilyenekre a legjobb a MB air, nekem Pro-m van amit most sajnos el kell adjak mert néhány program ami nekem kell nincs OSX re viszont a 3 év amíg megvolt annyi idő alatt rájöttem hogy az ami sok Windowsos laptopnál van hogy anyázol csak az itt nincs. Egyszerűen felhajtod és működik, semmi szarozás :D Nagyon ajánlom
2016. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A játékokat nem ismerem, amit írtál, de minden más feladatra nagyon jó a MacBook Air. A 13.3 inch-es kijelző már elég nagy ahhoz, hogy elég sok feladatot kényelmesen el lehet rajta végezni, az i5-ös processzor meg elég erős is a legtöbb feladathoz. Az egész gép akkora, hogy kényelmesen elfér a táskában az iratos dossziékra és füzetekre mérezetett helyen, és közben csak 1-35 kg. Akár 12 órát is kibír az akkumlátor egy feltöltéssel, így egész nap dolgozhatsz rajta bárhol. Ajánlom ezt a típust, ezt is egy MacBook Air-on írom (2015-ös modell). Amire használnád, arra kitűnő.

Most már létezik a 12 collos MacBook. Kisebb és könnyebb (<1 kg), mint a 13 collos MacBook Air és még vékonyabb, de gyengébb processzor van benne. Viszont egyetlen USB-C csatélakozó + 1 jack aljzat van rajta, így egy pendrive-ot sem tudsz a 12 collosba átalakító nélkül beletenni.

2016. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem, hogyan képesek az emberek 13.3 inch számítógépeket venni brutális összegért. Nekem az kicsi talán gpsnek jó egy kamionba de másra nem tudnám használni. Én csak asust veszek ha laptopról van szó mert 18,1 inches kijelzőt másik márkában nem kapok.
2016. júl. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy 18" laptopot őrület lehet egész nap magaddal cipelni, pláne tömegközlekedésen. Valamint gondolom van vagy 4-4,5 kg. MBA meg 1,3 kg asszem.

Vegyük már észre, hogy teljesen más a célcsoport!

2016. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!