Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek a Kodak és Verbatim DVD...

Ezek a Kodak és Verbatim DVD lemezek jók filmtárolásra? Milyen árért érdemes meg venni őket?

Figyelt kérdés

Elég belőlük ha vesszek 1000-4000Ft között, vagy vegyek 15000-17000Ft ért DVD lemezeket? Filmeket szeretnék rajta tárolni sokáig. Mert olvastam róla 50-200 évig is tudják tárolni a filmeket, a Kodak és Verbatim lemezek. Maxell DVD lemez meg ki bír 5-15 évet, az nekem nem jó. Írogatom ki a filmeket sok órán keresztül és csak ki bír 5-15 évet, az engem idegesít mert lenne más dolgom is az helyet hogy várjam mikkor rakhatom be a következő lemezt.

Olvastam itt gyakorin, sokkal jobb DVD és BLU-RAY lemezen tárolni a filmeket mint külső merevlemezen.

Ti szerintetek melyik biztonságosabb lemezen, vagy külső merevlemezen, vagy belső merevlemezen, vagy pendrive-on tárolni a filmeket?

Sok filmem van, majdnem 2TB filmek.



[link]


[link]


[link]



2016. júl. 12. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
SD kártya a legvalószínűbb,hogy nem fog elromlani. A lemezek kora már rég lejárt, pendriveban elszallhat a vezérlő. Marad a hdd (raid ha fontos film), fizetett felhotarhely, sd kártyák. Ha olyan film ami fellelhető interneten akkor abszolút semmi értelme tarolgatnod, és kétlem, hogy olyan sok kézi elveteled lenne... nem látom értelmét annak amit akarsz, de te tudod.
2016. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Kodak Gold Pro, ami aranyfüstös, az valóban bírja sokáig. Verbatim-ból az AZO ami jó. Ha két lemezre is kiírod, az adott filmet, az már jó esély...


De a HDD-n tárolás miért nem jó? Pl abból is kettő...? Talán még olcsóbb is, és kettő esetén jobbak az esélyeid. Csak az egyiken néznéd a filmeket, a másikon tárolnád.

2016. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

viperM


SD kártyának mennyi az élettartama?


# 2/2 Inkább maradok akkor a HDD-nél.

2016. júl. 12. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 SD kártyáknak átlagosan 100000 írási ciklus a várható élettartamuk, te 1-2x írod újra őket tehát ez kiesik, a többi már a párán meg egyéb dolgokon múlik, amiről semmiféle teszt sincs, hogy újraírás nélkül meddig bírják, így beszélhetünk több tíz évről, ha száraz helyen van tartva, például fiókban.
2016. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!