Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ezek normális...

Szerintetek ezek normális hőmérsékletek?

Figyelt kérdés

ASUS Radeon R9 380 videokártya.

AIDA64 Extremmel mért értékek:

GPU dióda: 38 fok

GPU VRM1: 42 fok

GPU VRM2: 73 fok

Főként a GPU VRM2 hőmérséklete aggaszt! Ezek az értékek játékon kívül, sima netezés közben vannak.



2016. júl. 13. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor csináld azt, hogy egy Furmarkot ráeresztesz és figyeled a hőmérsékleteket közben, de elég durva az a 73 fok a VRM2-nél.

Kiderül a 380-al is elkövették a hibát ami a 280/280X-el, csak itt a VRM lesz a ludas?

2016. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljes alapjáraton 40 foknak kellene lennie. (+/-5 fok)


Nálam mondjuk HD7970 van, de ennél is VRM2: 42 fok.


Vagy a mérő a hibás vagy tényleg megint elszúrta az ASUS....

2016. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Remélem csak a mérő a hibás, nem szeretnék új videokártyát egyhamar.

Amikor bekapcsolom a gépet, már akkor is 70+ fokot mutat a VRM2-re míg a többire normálisat.

2016. júl. 13. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez majd kiderül ha egy fincsi furmarkot küldesz a kártyára.
2016. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem vagyok túl tapasztalt, feltettem a Furmarkot, és most? Indítsak el egy GPU stress testet?
2016. júl. 13. 23:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy kis lenyíló dolog, Resolution felirattal, abból keresd ki az 1366x768-as felbontást.

Alatta pedig van egy olyan, hogy Anti-Aliasing, azt tedd 4-re.


Meglátjuk mit fog teljesíteni.


Ja van egy kicsi kocka a Fullscreen az feltétlenül NE legyen bepipálva.


Teszt előtt nyisd meg az AIDA-t és állítsd be az ablakot, hogy lásd folyamatosan a hőfokokat.

Aztán nyomsz egy GPU Stress Test-et, előjön egy ablak arra nyomsz egy GO!-t.


Hagyd furni 10 percig, hogy beálljanak a hőmérsékletek és akkor csinálj egy fotót az AIDA által mért értékekről és azt küld el.


Értele szerűen a kép elkészülte után becsukhatod, tovább nem kell mennie.

2016. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elindítottam egy stressz tetszet, azonban elég gyorsan le is állítottam. Ugyanis a GPU dióda felment 75 fokra, a VRM1 nagyon gyorsan emelkedett, 105 fokos volt, míg a VRM2 90, ekkor egyből leállítottam.
2016. júl. 13. 23:41
 8/9 A kérdező kommentje:
3, max 4 percig ment a teszt
2016. júl. 13. 23:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Menjen 10 percig.


Esetleg szedd le még az MSI afterburnert és azzal tudsz állítani a kártya hűtésén, 75 fok az még normális hőmérséklet a GPU-nak, így azzal nincs gond.

Ha felraktad az MSI-t akkor nyisd meg a Furmarkal együtt, és helyezd el az MSI-t is úgy, hogy könnyen hozzáférj a "Fan Speed (%)" csúszkához.

Kövesd figyelemmel, hogy amint 75 fokos lesz a kártya, hány %-on pörög a dolog, de automata vezérlés miatt ha 80 fokig menne akkor rá fog gyorsítani, ha nem nagyon akarja emelni a hűtést akkor egy kis gomb a zöld négyzet felett ami írja hány %-al forog a venti, egy "Auto" gomb lesz, azt megnyomod ha emelni szeretnél a hűtésen és utána tudod állítani a csúszkát, olyan 60-75 közötti értékre állítsd be első körben aztán meglátjuk.

De a Furmark mindenképp menjen 10 percet, hogy mind használatban lévő VGA komponenes elérje az adott terhelésnél keletkező hőmérsékletet.

2016. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!