Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri pcx-en megvenni 5000-ér...

T Arnold kérdése:

Megéri pcx-en megvenni 5000-ért a gép összerakást? Csak mert félek hogy nem jó hejre dugok valamit. :D

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm 1 Cola-ért megcsinálta.


Amúgy roskadásig tele van a net ilyen videókkal, abból is sokat tanulhatsz. Szerintem egy próbát megér, hogy te rakod össze, annyi, hogy egy gumikesztyűt (200 ft kb) vegyél fel, mivel a testedben felgyűlt statikus töltés kisütheti a gépet (alaplap, proci stb). Gyakorlatban ez kb annyit jelent, ha 10 percig dörgölöd a csupasz lábad a szőnyegbe, akkor van minimális esélyed, egyéb iránt én még nem láttam szerelőt aki földelést használt volna.


HA nagyon félsz tőle, meg nincs kedved utána járni, akkor keress ismerőst, aki megcsinálja egy sörért, kóláért stb.

2016. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, youtebe, kb 100 ilyen videó van van köztük szájbarágós is.
2016. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*youtube
2016. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak a táp bekötése és az első USB bekötése nehéz számomra.. Olyan lehet hogy valamit nem jó helyre dugok de belemegy és mikor bekapcsolom kisül? amúgy van ismerősöm ha nem sikerülne ő meg tudná csinálni csak félek ha én csinálom akkor kisül és mehet a kukába az új gép..
2016. júl. 15. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 5000 Ft már nem oszt-szoroz, mikor nyilván több deákigazolványért veszel gépet. Pipáld be, nem kell vesződni vele.
2016. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alaplapon vannak jelek meg manualba leírás kép meg ha erőltetni kell akkor valószínűleg rossz helyre dugod

En inkább a proci miatt agodnek hogy rosszul rakod be es letörik a laba vagy valami

2016. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alaplaphoz kapsz manual-t, azt mindenképp olvasd el.

Ez a számítógép háznál lévő kábelek bekötése miatt fontos (pl ha megnyomod a nagy gombot középen, akkor bekapcsol, USB menjen stb).


itt egy példa:

[link]

Itt le is írja, hogy a gépháznál a kis vékony kábeleknél az egyik oldalon van egy kis háromszög (ki van fröccs öntve ugyan úgy műanyagból, mint a fej, tehát annak a része, csak kidomborodik), az a pozitív. Ezt pl nem árt jól bekötni. A többit meg jóformán csak 1 módon lehet bedugni.


Ha utána jársz, nézel pár videót nem lesz gond. Jó tanácsnak annyit, ha magad építed, először a tápot szereld be a gépházba, keresd meg a 4+4 CPU jelű áramkábelt, alul dugd át és felül, ahova megy az alaplap sarka hátul, húzd ki előre. Ez azért fontos, mert ha berakod az alaplapot, az esetek túlnyomó részében nincs elég hely, hogy a csatlakozó fejét át tudd nyomni, csak az áthúzott kábelnek van, de néha azt is nyomorgatni kell ( [link] JPWR2).


Amúgy olyan mint legozni, jó tapasztalat, később már tudni fogod hogyan kell :D

2016. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

hopp ez a jó link, ahol írja, eggyel ellapoztam.

2016. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nekem sikerült egyedül összerakni, akkor nincs a világon olyan ember, akinek nem menne. Pár youtube videót megnézel róla magyarul vagy angolul, és kész.
2016. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
énis csatlakozom, megnéztem 10-15 youtube videót és ment egyedül. az előlapi csatlakozókat kb lehetetlen rosszul bedugni, vagy ha mégis, nem sokat számít- a ledek max nem világítanak, a kapcsolóknak tökmindegy, hogy vannak, az usb se nehéz mivel szinte minden csatlakozó asszimetrikus tűkkel rendelkezik, tehát ki kell hogy maradjon egy. azt meg már ovodábad megtanulja a gyerek. proci se nehéz, az a lényeg, hogy a két kis oldalsó bemetszést kell figyelni, nem pont középen vannak, és az alaplapon lévő kiálló biszbszba kell hogy belesímuljon.
2016. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!