Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokkal jobb lesz a monitorom...

Sokkal jobb lesz a monitorom képe VGA helyett HDMI-vel? Megfogalmazná valaki a különbséget?

Figyelt kérdés
Egy full hd 27" monitorom van. Sajnos rájöttem, hogy ez túl nagy méret eleve is, és hogy a pixelszám így relatíve kevés. Sajnos most már nem tudom kicseréltetni másra. Azt látom, hogy képeknél, filmeknél eléggé rendben van a látvány, de a betűk esetében kínosan durva a felbontás, darabos, a pixelek nagyok, jól láthatóak. Ezt VGA-kábellel tudom most csak megállapítani. A kérdésem, hogy HDMI-képes videokártya és HDMI kábel használatával ez mennyiben lenne más?

2016. júl. 15. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmiben, max a színek lesznek jobbak.


Hiba volt ekkora fhd monitort venni, add el.

2016. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fhd t 24 col ig érdemes venni ez mae inkább 1440p re van nézd meszebbrol úgy kisebb a pixel
2016. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Na végre értelmes emberek. Mindenhol azt olvasni a nagyokosoktól, hogy a fHD jó 42 colig is, úgyse látni a különbséget blabalba stb. Végre látok három embert, aki tudja hogy nem. Istenem, ez csoda.


HDMI-vel se lesz jobb, sajnos a pixelek akkorák, amekkorák. Esetleg Winben a cleartype vagy mi a fene a neve opciót ha bekapcsolod lehet jobb lesz. Bár szerintem a Win érzékeli az LCD monitort és alapból bekapcsolja.

2016. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hat annak a nagyokosnak aki azt mondja hogy a d-sub ua. mint a hdmi csak gratulalni tudok! egyebkent mit tud a videokartyad? Nincs hdmi kabeled h kiprobald? apro penzert vehetsz.. ha monitorodban hangszoro van a hang is at fog menni hdmi-n
2016. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem jobb a hdmi?

Annyit mondtam, hogy a ppi-t nem javítja, mert a kérdezőnek az a baja, hogy kicsi a ppi, nem a színekkel stb van baja

2016. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak 24 colos van, egy 19 colosról váltottam és ezen egyértelműen nagyobbak a pixelek és rondább, de idővel megszoktam. Sajnos 2560x1440-re nem telt.

De egyébként kijelzők között is van különbség, van ahol picit nagyobb a hézag a pixelek között maguk a pixelek meg kisebbek és emiatt van egy fura rácsos beütése, tehát 27 és 27 col között is lehet különbség.

2016. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

en a gepem rakotom vga-n a 82cm tvre ocsmamyabb sokkal mint hdmi-vel


Clear type alapertelmezetten be van kapcsolva...

Szoveg nallam gyonyoruszep semmi gond vele 1920x1080on

2016. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy nagy tanulság nekem, hogy ha rendelünk valamit, és bármi nem oké, akkor automatikusan az elállási joggal kell élni (14 napig). Pixelhiba miatt adtam be, de közben láttam, hogy ez nem jó monitor, gondoltam a procedúra végén levásárlást kérek. Nem lehetett. Önkényesen úgy döntöttek, hogy csere, és ezt megtehetik, ha olyan hülye vagyok, nem az elállást választom. A Digital Extreme-ről van szó, egyébként.
2016. júl. 16. 13:35
 9/13 A kérdező kommentje:

Nincs HDMI-képes videokártyám (egyelőre).

Ha veszek egy átalakító kábelt, annak van bármi értelme?

2016. júl. 16. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Hazudtál nekik, Nehogy már neked álljon feljebb...
2016. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!