Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt üzleti laptop, olcsó...

Használt üzleti laptop, olcsó új gép, vagy inkább egy 2in1?

Figyelt kérdés

Hello!

Most megyek egyetemre, és kellene valami gépet vennem, amit magammal vihetek.

BME villamosmérnöki szak.


A 3 lehetőség közül melyiket ajánlanátok? Nem szeretnék nagyon sokat kiadni rá, ezért az új, csillivilli laptop szerintem nem a legjobb megoldás, mert abból maximum egy gyengét tudnék venni (max. 140 amit szánok rá), ahogy néztem egy i3, 4 GB, Intel integrált videokártya jönne ki, az anyaghasználatról stb. nem is beszélve.

Aztán gondoltam még arra, hogy vennék egy használt, de üzleti gépet. 100-130 körül lehet venni egész jókat már, valamennyi garancia is van rájuk, de ezek elvileg azért jóval tovább bírják. Amiket néztem: HP Elitebook/esetleg Probook/, Dell Latitude, Lenovo Thinkpad.

i5 3. vagy 4.generáció, 8 GB RAM, min. 1600x900 felbontás.

Ezekre a laptopsystem.hu-n találtam rá, BP-en van üzletük, ki lehet próbálni őket. A vélemények alapján elégedettek, akik náluk vettek gépeket. Így ha kijönne olcsóbban, akkor még kapna egy SSD-t is.

Nem tudom, mennyire számít, hogy a proci nem a legújabb, 6-os generáció, hanem mondjuk 3. vagy 4. Meddig érdemes visszamenőleg megvenni?


Aztán a 3. lehetőség lenne a 2in1 gép. Ebből amit néztem az a Lenovo Yoga vagy a Dell Venue, esetleg ASUS Transformerbook. Erre azért gondoltam, mert komfortosabb mondjuk vonaton elővenni, csak tapizni, viszont egy ilyen azért ugyanabból a pénzből csak gyengébb hardverrel jönne ki.


Amire használnám: tanulás, programozás gyakorlása, internetezés (youtube-on ha hd-re teszem, ne akadjon..), filmezés, esetleg alkalmanként játék.


Melyik opciót javasolnátok?

Méretben a max. az a 15,6", felbontásban jó lenne egy FullHD, de min. 1600x900.



2016. júl. 17. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Bőven elég neked egy laptop 140kért...
2016. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor inkább legyen egy 6. generációs i3, mint egy 3. generációs i5? 4 GB RAM nem lesz kevés? Meg úgy hallottam, ezek az általános gépek jobban melegszenek, ezáltal hamarabb el is romlanak. Meg így még SSD-m se lenne.
2016. júl. 17. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Külföldről, raklapon behozott használt üzleti laptopok ezek, van rájuk 6 hónap garancia, adnak hozzá laptoptáskát is. A céget régóta ismerem, megbízhatóak.

[link]

2016. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hominida ***** válasza:

"tanulás, programozás gyakorlása, internetezés (youtube-on ha hd-re teszem, ne akadjon..), filmezés, esetleg alkalmanként játék."


Tanulás, programozás gyakorlása bármin megy. Internetezés HD-n: ha egy HD videót le tudsz játszani rajta, akkor csak a neted sebességétől, még inkább a videó oldaláról hozzád vezető út legkisebb keresztmetszetétől függ. A filmezés nem követel erőművet. A játék? Hát, ha magasak az igényeid, az külön probléma. De egy flash játék bármin elmegy, a GTA V meg nem laptopra készült.


Az SSD-ket pedig túllihegik. Rengeteg program lassú csak azért, mert rossz, azokon a gyors háttér sem dob sokat. Viszotn az én 6 éves gépem Win 7 alatt jól elboldogul egy csomó témában mindenféle programokkal, csak nem mindig a legújabb verziót kell használni.

2016. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én használt üzleti laptopot vettem és nem bántam meg.nagyon jó!

[link]

ez nagyon megbízható

[link]

ez is nagyon megbízható,én is innen vettem és két nap múlva nálam volt és mindent egyeztetnek telefonon úgyhogy csak ajánlani tudom!!

2016. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. És abban tudtok segíteni, hogy egy i5 procinál mennyit számít, hogy hányadik generáció? 3.-ból még érdemes venni?
2016. júl. 17. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:

i5-ös és nem is drága, csak pentdrive-ról kell telepíteni.

(Nincs optikai meghajtója).

[link]

2016. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Hominida!

Enyhe tulzás az hogy tullihegik az ssd-ket. Ssd-vel kevesebb mint 20 mo alatt fel bootol a rendszer, programokat hamarabb tölt be, nem olyan sérülékeny mint egy hdd, és ami a legfontosabb, sokkal tovább birja. Egy 4 éves hdd egyes esetekben ugy lelassul mint a fene.

Szóval Tisztelt Kérdező!

Használt üzleti laptopot vegyél, és ha van rá lehetőség plussz 10k-ért vegyél bele egy 120gb-os ssd-t, legalább a rendszer legyen rajta!

2016. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Az, hogy egy SSD tovább bírja, mint egy HDD, az általában nem így van. Sebessége nem, vagy csak kicsit változik, a HDD tényleg betud lassuli. De ha egy gépet napi 5 órát használ, és sokszor nagy fájlokat mozgat, akkor az SSD képes feldobni a talpát akár 2 év alatt is, míg a HDD eldöcög akár 10-15 évig is.
2016. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hominida ***** válasza:

Mondom, hogy túllihegik. :-) A rendszerindítás sebessége engem nem izgat, naponta vagy kétszer kerül rá sor, addig elmegyek pössenteni. A program indulása nyilván gyorsabb, de nekem az fontosabb, hogy a program, MIUTÁN elindult, legyen gyors. Az SSD ebben nem sokat tehet.


A laptopokban levő HDD-k sérülési esélyeiről sajnos nem tudok, én asztali gépet használok. De ha hozzáveszem, hogy az SSD területarányos ára vagy hatszorosa a HDD-nek, a viszonylag ki mérete megköveteli azt is, hogy legyen mellette egy rendes, nagy HDD is, én nem érzem oyan egyértelműnek a fölényét. És mivel én most nemigen tudom elképzelni, hogy a Windows 7 helyett egy későbbi rendszert tegyek fel a gépemre a belátható jövőben, ezért nekem ez így rendben is van. Ha egyszer valaki demonstrálja, hogy a víruspajzs és a HIPS sokkal kevesebb terhet rak a gépre, ha egy SSD a rendszermeghajtóm, akkor onnantól mindenkinek azt fogom ajánlani.

2016. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!