Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó monitorra nincs válaszidő írva?

Figyelt kérdés
És néztem egy csomó "drága" monitort aminek 5 ms-os válaszideje volt miközben az én "olcsó" 30 ezer forintos monitorom is 2 ms-os.
2016. júl. 18. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért nem írja oda minden gyártó, mert azon a véleményen vannak mint én, hogy miért verik át ilyen buta, semmit mondó adattal a leendő vevőt. A valóságban ennek semmi jelentősége nincs, csak egy jól hangzó reklám, amit szerencsére egyre kevesebb cég gondol így.
2016. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A válaszidő önmagában semmit nem jelent. Ha érdekel, kifejtem, hogy miért, de egyelőre legyen elég annyi, hogy nincs semmilyen szabvány, ami megmondaná, hogy milyen színről milyen színre kell tesztelni, vagy miyen körülmények között, így minden gyártó olyan adatot ír rá, ami számára a legelőnyösebb.


A legtöbben pedig összekeverik a késleltetéssel (latency), ami még nagyobb probléma.

2016. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az nem a késleltetés? :D Én meg voltam győződve, hogy az azt takarja, hogy 2 ms-el később látom a képet. Akkor kifejtenéd ezt bővebben?
2016. júl. 18. 13:40
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen lényegében azt jelenti, hogy a megkapott jelet (egy adott pixelen) mennyi idő alatt tudja megjeleníteni, vagyis átváltani. De mivel ennek valójában sok összetevője van, mint itt már olvashattad, ez akár megtévesztő is lehet.

Ráadásul ma már gyakorlatilag mindegyik monitor hozza a szükséges sebességet, ezért egyre kevésbé van jelentősége ennek az adatnak. A korai LCD monitoroknál még lényeges különbségek lehettek.

2016. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!