Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVidia és AMD videókártya egy...

3 napos mákos lecsó kérdése:

NVidia és AMD videókártya egy gépben?

Figyelt kérdés

Hali fiúk!

Arra gondoltam ,hogy a meglévő HD5850-em mellé beteszek egy valamilyen gyenge 5 ezer forintos kártyát ami tud fullHD-ben videót lejátszani, mert játék közben ez a kártya nem bírja a második monitoron FullHD-ban FPS esés nélkül lejátszani a youtube-ot, meg ugye (A proci nem kevés hozzá mert aközben sem megy fel 70% fölé a terheltsége) az alaplapomon MSI H81M-E33 amin a második pci-e port csak x1-es.


Szóval nem összeadni szeretném a teljesítményüket hanem ,hogy mind a két kártya kezeljen két külön monitort, ez működhet? És ha igen ugyan úgy fog működni mintha 1 azon kártyáról használnék 2 monitort?


A második kis kártya levenné a nagy kari teljesítményét?


Köszi a válaszokat!



2016. júl. 19. 21:04
1 2
 1/20 Dongaben ***** válasza:
Hmmm. Érdekes felvetés, de ez nem működik...
2016. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És akkor az alaplapi Intel HD-val nem tudom eljátszani ugyen ezt?
2016. júl. 19. 21:10
 3/20 A kérdező kommentje:
Vagy egy AMD-s kártyával?
2016. júl. 19. 21:16
 4/20 Dongaben ***** válasza:
Az a baj, hogy a rendszer nem működteti egyszerre két irányba a 2 kártyát...pedig már lehetne ilyen technológia...
2016. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval lényegében az MSI-nek kikéne adni egy új drivert és mehetne a menet? De cseszik rá? Hát de miért? Ez így jobban megéri? Mert nem akarok venni egy drágább kártyát inkább költök még +5k-t és megoldódik a probléma.
2016. júl. 19. 21:23
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem, az MSI nem készít drivert, csak az AMD, NVidia és Intel. Igazából lehetséges windowson ha nagyon ráérsz, innen onnan lehet hozzá információkat csipegetni, de nem fogom most összegyűjteni neked azt a több tíz oldalt amit átfutottam (guglizz). Amúgy linuxxal sokkal több esélyed lenne ilyenre, ha windowshoz ragaszkodsz akkor pedig olyan kártyákat kell választanod amikhez jó ugyan az a driver, és lehet próbálkozni a sokfajta leírás alapján ami a neten kering, én még nem próbáltam őket.


Az is egy opció (ha nem váltasz kártyát egy erősebbre), hogy letöltöd amit nézni szeretnél és VLC-n nézed nem pedig böngészőből, meghálálja a gép.

2016. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igazából rengetegen mondják ,hogy működik, csak pl gts470 és gt610 kell és mehet a menet. Nekem megérne 5k-t ,hogy kipróbáljam max utána eladom ha nem működik.
2016. júl. 19. 21:34
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem driver-re hanem bios-ra gondoltam bocsi :8
2016. júl. 19. 21:39
 9/20 anonim ***** válasza:
Elvileg rakhatsz mellé de csak PhysX-re. Emlékeim szerint régen már megoldották ezt driver szinten, nem tudom most hogy áll a dolog.
2016. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hogy érted ,hogy PhysX-re?


Igazából már elgondolkodtam egy HD5450 vagy 6450-en, hátha előbb találok.

2016. júl. 19. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!