Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép összerakást hogyan?

Gép összerakást hogyan?

Figyelt kérdés

Egy régebbi gép és új alkatrészekből szeretnék egy netezős kis gépet csinálni.


a régiből amit meghagynék :


- mercury tápegység 350 w

- dvd iró

- 500 gb merevlemez , Windows 10 el

- ház - 3 db venti


Amit most vettem :


- ASUS AM1M-A Alaplap

- AMD Sempron X4 3850 1.3GHz AM1 Processzor

- Adata 2x4GB gaming series 1600 memória


A kérdésem az lenne ez igy működhet? A tápegység nem lesz kevés? Videókártyát nem vettem, igy az alaplapi videóvezérlőt használnám. De ha vennék egy minőségibb tápot akkor még vennék egy (számomra) komoly videókártyát amire ezt néztem ki : XFX Radeon R7 370 Double Dissipation 4GB GDDR5 256bit


2016. júl. 21. 08:31
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

A tápot bele se fogod tudni dugni az alaplapba mert csak 20 pines, nem 24.


És igen, működhet attól függetlenül ,hogy nem érte meg.

2016. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régiből az ODD-t, a vinyót, a házat meghagyhatod, de a tápot nem javaslom, mert veszélyes. (Ha meg bele sem megy az alaplapba, akkor tényleg egyértelmű a helyzet, hogy új kell.)

Különben vásárlás előtt kellett volna kérdezni, mert ez így nem érte meg.

2016. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Netezős gépnek elmegy, oda 4GB is elég. (mondjuk 2x2GB dual-channellel az integrált miatt, és leszámolva 256-512MB-ot a videókártyának)


A fogyasztása 50W alatt lesz. (a külön videokártya nélkül)

[link]


A 8GB memóriát meg a későbbi 370-et is beleszámolva mintha inkább játékgépet akarnál összerakni, oda viszont kevés lesz a processzor és a tápegység cseréje is javasolt.

2016. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez volt a nagy butaság. Vettél egy ilyen amd procit 1.3 ghz sempron ....aminél meg egy phenom x2 2 magos is erősebb ! Nem hogy az r7 370 -et " nem hajtaná ki " De még csak egy hd 7770 -el sem boldogulna (ráadásul r9 370 nem használ ki 4 gb vramot de még 3 -at sem ) Árán inkább egy gtx 950 2gb kártyát vennél de ilyen proci mellé pff... Miért ?? Mert iszonyat gyönge ! Ezt a procit nem erre találták ki. 350w mercury táp ? XDD Ne nevettes a codegány tápoknak a testvére !!! AHogy bele raknád az új videó kártyát füstölne az egész és még terhelés sem kellene hozzá kapnia a gépnek !!!!
2016. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:
Hát ez így igen rossz megoldás, AM1 htpc-re van kitalálva, nem is igazán értem az asus-t minek gyártott hozzá atx szabványú lapot? Amit most vettél, az kb nem fog kelleni senkinek, kiszúrtad magadnak a piac legalsó kategóriásabb prociját, gratulálok. Szerintem élj a vásárlástól való elállás jogával és kezd elölről. Tápot meg mindenképp muszáj lesz értelmeset venned.
2016. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:

Na de, ha már megvan a gyerek, akkor bizony ez van, nem igaz? Ha minimált akarsz költeni akkor kell egy ilyen proci, ez legalább nem a csigák csigája:

[link]

Táp szintén muszáj lesz nagyobb fajta ha nem is most rögtön, de a kártyát megvéve igen, mivel biztos, hogy a kinézettet nem fogja elbírni, de akármilyen dedikál meghaladná szerintem a képességeit.

Másik ajánlatom, hogy azért mindent ne kelljen cserélni, ram maradhat:

1150-es deszka, bele egy G pentium vagy egy celeron, később igény és pénztárca szerint bővítheted.

2016. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Összeraktam a gépet! Volt egy kis szenvedés de működik! A processzor vásárlásánál is tudtam hogy az gyenge, azért vettem mert 10 ezer ft volt. Egyetlen felmerült gond hogy a ház előlapi audió csatlakozója nem működik, mellette az usb portok igen. És az alaplapi audió is működik hátul.


Nem gamer gépet akartam összerakni csak netre kell meg zeneszerkesztés fl stúdió. A jobb videókártyát meg azért gondoltam hogyha egy videót szeretnék kimenteni akkor ne egy óráig szenvedjen a munkával. Még nem tudom hogy döntök de egy jobb tápot mindenképp veszek a köv. fizunál.

2016. júl. 21. 15:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!