Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az igaz hogy ha 720p-ben...

Az igaz hogy ha 720p-ben felbontásban játszod a játékokat akkor rosszabb a gyengébb processzoroknak (pl. i3-nál) minthogy 1080p-ban csapatnád?

Figyelt kérdés
Csak 720p-s monitorom van ezért kérdem.
2016. júl. 22. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében igen.
2016. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Erről még nem is hallottam. Valaki kifejti?

Ez egy régi 486-osnál is él vagy mivan?


Most ,hogy 1680x1050-es monitorom van kezdjek aggódni?

2016. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A processzorod kb. azonos számításmennyiséget végez felbontásfüggetlenül egy játék futtatása során. A videokártyánál azonban ez nagyban függ a felbontástól, így ahogy csökkented a felbontást, egyre nagyobb FPS-t kapsz egészen addig, amíg a processzorod nem lesz a limitáló tényező.

Tehát, alacsonyabb felbontáson NEM a processzor dolgozik többet, hanem a videokártya képes nagyobb FPS-re, ezt a jelenséget értelmezik sokan félre, ebből jön az "alacsonyabb felbontáson gyengébb a processzor" tévhit.

G.

2016. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
# 3 De akkor mér van az hogy ha az ember átvált 1080p-ról 720p-re akkor a cpu kihasználtság kapásból 100%-ra ugrik ?
2016. júl. 22. 19:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogos felvetés, kihagytam egy részt: Mivel alacsonyabb felbontáson a videokártya több FPS-t produkál, a processzornak is gyorsabban kell etetnie azt. Persze a processzor felbontástól függetlenül ugyan annyit dolgozNA, ha azonos lenne az FPS.

Tehát igen, mondhatjuk, hogy a felbontás csökkenésével a processzorhasználat nő, amennyiben nő az FPS is, de fontos belátni, hogy nem a játék követel több számítást a processzortól alacsony felbontáson, hanem a megnövekedett FPS.

G.

2016. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
# 5 De egyébként azon kivűl hogy a proci kihasználtság 90-100%-között ugrál a processzor károsodik?
2016. júl. 22. 20:04
 7/13 Lord Hidan ***** válasza:
100%
Nem. Az a dolga hogy dolgozzon
2016. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem. És úgy érzem, hogy kissé mellé lőttem a kérdés értelmezését illetően.

Egy megfelelően hűtött processzornak NEM árt, ha tetszőleges ideig 100%-os kihasználtsággal üzemel.

Szerintem egy Intel processzor megfelelően hűtöttnek tekinthető, ha a hőmérséklete nem éri az Intel által meghatározott Tcase értéket, ami az ark.intel.com oldalon az adott processzor adatlapjáról leolvasható.

Egyszerűbben: Ha nem kapcsol ki.

G.

2016. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hmmm akkor tudtok ajánlani eggy olcsó hűtöt amivel nem lessz gond és amit majd az i5 6500-nál is ugyanúgy tudok használni úgy hogy azzal se legyen gond ? Mert ezek után félek a stock-coolert használni. :D
2016. júl. 22. 20:28
 10/13 Lord Hidan ***** válasza:
Deepcool gammaxx 300. Nekem jól hűt a gyári is de én kicsit hangosnak véltem
2016. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!